Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

3D Realms przejęte. Nowym właścicielem jest studio Interceptor Entertainment

Dosyć nieoczekiwany rozwój wydarzeń. W weekend gruchnęła wiadomość, że twórcy Duke Nukema - studio 3D Realms znane formalnie, jako Apogee Software, Ltd. - mają nowego właściciela.

Nie byłoby może w tym niczego zaskakującego, gdyby nie fakt, że firmę przejęła niezależna ekipa Interceptor Entertainment.

Reklama

O wykupieniu 3D Realms/Apogee Software, Ltd. poinformował na Twitterze Frederik Schreiber, dyrektor generalny Interceptor Entertainment, dodając, że więcej szczegółów zostanie ujawnionych wkrótce. Potwierdził tym samym informacje duńskiej gazety Borsen, na łamach której Mike Nielsen - od października ubiegłego roku współpracujący z niezależnym studiem - zdradził, że został nowym szefem 3D Realms.

Zabawne jest to, że to właśnie Interceptor Entertainment twórcy Księcia udzielili niedawno licencji na stworzenie Duke Nukem: Mass Destruction. Jak się później okazało, zrobili to nielegalnie i obie firmy zostały pozwane przez Gearbox Software, które od 2010 roku jest właścicielem praw do gier z blondwłosym macho. Nie wiadomo, jak obecne wydarzenia - o ile w ogóle - wpłyną na batalię sądową.

I jeszcze jedno - Apogee Software, Ltd. nie należy mylić z Apogee Software, LLC. To dwie oddzielne spółki, a ta druga posiada prawa do marki Rise of the Triad, której licencję... udzielono w ubiegłym roku studiu Interceptor Entertainment.

Warto też podkreślić, że developerzy wraz z 3D Realms przejęli także należące do firmy serie gier, w tym Commander Keen oraz Shadow Warrior.

Dowiedz się więcej na temat: Duke Nukem | Duke Nukem Forever

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje