2K przygotowuje remaster trylogii Mafia

​Wydawca podzielił się z nami informacjami, które z pewnością ucieszą fanów popularnej gangsterskiej serii.

10 maja, po blisko dwóch latach nieaktywności, oficjalne twitterowe konto marki Mafia wróciło do życia. Co prawda pojawił się na nim tylko jeden wpis, a mianowicie hasło "Rodzina", ale w kolejnych dniach doszły kolejne - "Siła" i "Szacunek", co wystarczyło, żeby fani szybko wpadli na trop remastera całej trylogii. Dziś okazało się, że bardzo słusznie, bo właśnie doczekaliśmy się kolejnego wpisu, tym razem wprost informującego o nadchodzących grach i dacie ujawnienia kolejnych szczegółów.

Niestety, nie dostaliśmy przy okazji żadnych wskazówek dotyczących tego, czego spodziewać się po odświeżonej wersji trylogii - czy będzie to prawdziwa zmiana godna 2020 roku, czy może jedynie lekkie podbicie rozdzielczości, byle tylko fani nie zapomnieli o marce. Miejmy nadzieję, że to pierwsze i 2K pójdzie śladami świetnych remasterów, jakie trafiły w nasze ręce w ostatnich miesiącach.

Reklama

Przypominamy, że pierwsza część Mafii trafiła na rynek w 2002 roku i była dostępna na PlayStation 2, Xboxa i PC, osiem lat później dostaliśmy kontynuację na PlayStation 3, Xboxa 360 i PC, a ostatnia odsłona zadebiutowała w 2016 roku i niestety nie została tak dobrze przyjęta jak poprzednie dwie. Trzeba tu przypomnieć, że każda z części została przygotowana przez inne studio, bo za pierwszą odpowiadało Illusion Softworks, za drugą 2K Czech, a za ostatnią Hangar 13 i bardzo łatwo to dostrzec, bo choć gry oczywiście się łączą, to widać po nich różną rękę.

W kontekście nadchodzącej trylogii warto również wspomnieć, że jakiś czas temu EuroGames natknął się na przedwczesny wpis na stronie sklepu Microsoftu, który oczywiście już zniknął, a który wspominał o Mafia: Definitive Edition, które miało zadebiutować 27 sierpnia. Niestety, tytuł został oznaczony tam jako remaster, a nie remake, co może być wskazówką na temat tego, czego spodziewać się po grze w kontekście oprawy graficznej, ale wszystkiego dowiemy się za niecały tydzień.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama