Reklama

2,6 mln sprzedanych kopii gry Horizon Zero Dawn w ciągu 2 tygodni

​Firma Sony Interactive Entertainment ogłosiła, że w ciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery sprzedaż Horizon Zero Dawn przekroczyła 2,6 miliona egzemplarzy na całym świecie.

Tytuł, wydany wyłącznie na konsolę PlayStation 4 (PS4) i przygotowany przez studio Guerilla Games, trafił na sklepowe półki 28 lutego (1 marca w Europie). Horizon Zero Dawn stał się jedną z najcieplej przyjętych gier na konsole obecnej generacji. Premiera na PS4 dodatkowo sprawiła, że Horizon Zero Dawn stał się dotychczas najlepiej sprzedającym się nowym tytułem, stworzonym przez właściciela platformy, na którą został opracowany. To także największy debiut w historii Guerilla Games.

Horizon Zero Dawn to nowa gra action-RPG. Gracz wciela się w postać Aloy, młodej łowczyni, która wyrusza w podróż, aby odkryć swoje przeznaczenie pośród reliktów zamierzchłej przeszłości. Gra osadzona jest w bogatym, post-apokaliptycznym świecie, w którym to maszyny przemierzają rozległe krainy, a ludzkość nie jest już gatunkiem dominującym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje