Reklama

18 minut rozgrywki z Ghost of Tsushima

​W końcu mogliśmy lepiej przyjrzeć się nadchodzącej produkcji Sucker Punch, która ma szansę powalczyć o tytuł gry generacji.

Z powodu przesuniętej premiery The Last of Us Część II inny długo wyczekiwany hit ostatnich lat, a mianowicie Ghost of Tsushima od studia Sucker Punch, również zaliczył opóźnienie, ale na szczęście będziemy się nim cieszyć już w lipcu.

W związku z tym deweloper postanowił zdradzić nam nieco więcej szczegółów na temat gry, która była dotąd dobre skrywanym sekretem. Wiedzieliśmy wprawdzie, że będzie to duża produkcja akcji z otwartym światem i że wcielimy się w niej w samuraja Jina, ale to by było na tyle.

To się właśnie zmieniło, a wszystko za sprawą 18-minutowego materiału z gry, który został opublikowany w ramach PlayStation State of Play. Mogliśmy nie tylko zobaczyć tytuł w akcji, ale i doczekaliśmy się stosownego komentarza, który wyjaśnił nam ogólne zasady eksploracji świata, personalizacji postaci czy walki.

Reklama

Ta ostatnia jest o tyle ciekawe, że możemy zdecydować się na dwa odmienne podejścia - honorowego samuraja albo tytułowego ducha, który nie cofnie się przed niczym, aby wykonać zadanie.

Warto też wspomnieć, że już po chwili materiału można było się przekonać, że Ghost of Tsushima pełnymi garściami czerpie z najbardziej charakterystycznych gier tej generacji i łączy je w wyjątkowo smaczną całość.

Mamy więc trochę Wiedźmina 3, Assassin’s Creeda czy serii Far Cry i typowych dla nich punktów obserwacyjnych, zbieractwa, terytoriów zajmowanych przez wrogów, wydarzeń pobocznych sygnalizowanych przez palące się ogniska itp. Ciekawym elementem wydają się też zwierzęta (ptaki i lisy), które poprowadzą naszego Ducha w ukryte miejsca mapy.

Ekipa Sucker Punch przygotowała też coś specjalnego w kwestii oprawy audiowizualnej, tj. Możemy liczyć na klimatyczny japoński dubbing, tryb fotograficzny czy specjalny czarno-biały filtr, który upodabnia rozgrywkę do najlepszych samurajskich filmów. Nie da się oczywiście nie zauważyć, że produkcja zaliczyła lekki downgrade w stosunku do pierwszych pokazów, ale i tak wygląda znakomicie i ma szansę zgarnąć wiele branżowych nagród.

Przypominamy, że Ghost of Tsushima to tytuł ekskluzywny dla PlayStation 4, zadebiutuje 17 lipca, a wydawca reklamuje go w następujący sposób: - Gdy wyspa płonie po pierwszej fali mongolskiego ataku, samurajski wojownik Jin Sakai zostaje jednym z ostatnich członków swojego klanu. Jin jest gotów podjąć wszelkie możliwe działania, aby chronić swój lud i odzyskać swój dom. Musi odłożyć na bok tradycje, które ukształtowały go jako wojownika, aby wymyślić nową ścieżkę - ścieżkę Ducha - i wziąć udział w niestandardowej walce o wyzwolenie wyspy Tsushima.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama