Reklama

18,5 miliona sprzedanych PlayStation 4

18,5 miliona. Liczba mało okrągła, ale warto się nią zainteresować z trzech powodów: po pierwsze, to oficjalne dane pochodzące od Sony.

Po drugie, dotyczą sprzedaży bezpośrednio do klientów, nie do sklepów. Po trzecie - PS4 jest na rynku dopiero od nieco ponad roku, więc można mówić o sukcesie, którego w 2014 raczej mało kto się spodziewał.

Sprzedaż konsol w tej generacji jest na razie stosunkowo niska - chyba nie wszyscy do końca zauważyli, że następcy PS3, Wii i X360 już leżą na sklepowych półkach. PlayStation 4 zdaje się tym faktem nie przejmować i z półek tych znika z prędkością światła.

Wyniki sprzedażowe zaskakiwały już od samej premiery, ale teraz naprawdę robią wrażenie - po niecałych 14 miesiącach w USA i Europie oraz 11 w Japonii, do domów trafiło już 18,5 milionów najnowszych konsol Sony.

Reklama

To mniej więcej tyle, ile Wii U i Xboksów One. Razem wziętych. Co oczywiście nie oznacza, że konkurencja nie ma już szans - mówimy przecież o początku generacji. Wiele jeszcze może się zmienić. Natomiast niezmiennym pozostaje fakt, że Sony ma powody do otwierania szampana. Gratulacje!

A wy macie już którąś konsolę nowej generacji?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje