11. urodziny Skyrima i jego wiele wcieleń

11. urodziny Skyrima to dobry moment, żeby przypomnieć wszystkie jego wcielenia. Pamiętacie ile ich było?

Podpowiadamy - Skyrim został wydany w siedmiu różnych edycjach na łącznie osiem platform. Zaskoczeni? Wielu graczom wydawało się, że było ich znacznie więcej, że Skyrim pod względem ilości wydań przebił nawet GTA V. Przecież była nawet wersja na lodówkę, prawda?

Nadal jednak to Skyrim prowadzi w nieoficjalnym rankingu najczęściej wydawanych ponownie gier. Jego Anniversary Edition pojawiła się na PC, PlayStation 4, PS5 i trzy ostatnie konsole Xboxa (ta ostatnia wersja pojawiła się w listopadzie 2021 roku i jest najnowszym wydaniem gry). Wielu chciałoby, żeby Anniversary Edition była ostateczną wersją tej kultowej gry RPG, szczególnie, że zawiera wszystkie dodatki wizualne, jakie pojawiły się w ramach Edycji Specjalnej oraz dodatków Dawnguard, Hearthfire i Dragonborn. Oprócz tego trafiło do niej ponad 500 unikalnych modów stworzonych przez społeczność w ramach Creation Club, oraz nowa mini-gra w łowienie ryb. Jednak czy ta ostatnia była tam niezbędna, pozostaje kwestią otwartą i dyskusyjną.

Reklama

Od przebudzenia bohatera na wozie w drodze do Helgen minęło 11 lat, ale w Skyrim nadal jest wiele do odkrycia. Modderzy nie ustają w wysiłkach i swoim oddaniu grze i czasem spod ich rąk wychodzą naprawdę imponujące dzieła, takie jak Skyros, które zmienia Tamriel w Westeros. Jeśli natomiast nie lubicie zwiedzać, możecie zainstalować moda, który dodaje do gry system nemesis rodem z gry Śródziemie: Cień Mordoru, dzięki czemu całkowicie przebudowuje losowe potyczki, w jakie możemy się wdawać w trakcie wędrówki po świecie gry.

Skyrim jest dla branży gier tak znaczący, że o jego powstaniu krążą legendy - jak na przykład fakt, że Giganci przemierzający wzgórza zostali wymodelowani na wzór ojca artysty, który ich tworzył. Dlaczego? Jak potem tłumaczył, nie chciał nadawać im groźnego wyglądu, który powodował by w graczach chęć ataku. Zamiast tego chciał z nich uczynić niegroźnych pasterzy, którzy od ponad 200 lat mieszkają pod gwiazdami.

A  jakie są wasze ulubione wspomnienia ze Skyrima? Podzielcie się nimi w komentarzach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Elder Scrolls V: Skyrim | Skyrim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy