Reklama

10 najbardziej pociągających bohaterek gier wideo

Gdybyście mogli umówić się na randkę z którąś bohaterką gier wideo, to którą z nich byście wybrali? Przedstawiamy nasze typy!

Kobiece postacie w grach od samego początku odgrywały ważną rolę. Wraz z rozwojem technologii, a co za tym idzie bardziej dopracowanymi efektami graficznymi zaczęły coraz bardziej przypominać swoje odpowiedniki w realnym świecie. Na przestrzeni lat ich rola zmieniała się - z uciśnionych dziewczynek do ratowania zmieniły się w prawdziwe bohaterki zdolne do heroicznych czynów.

Kobiety są ważnym elementem wirtualnych światów. Można je spotkać już praktycznie w każdym gatunku gier wideo: od RPG-ów, przygodówek, przez bijatyki i symulatory, a kończąc na strzelankach. Z powodzeniem uwodzą cyfrowych przedstawicieli brzydszej płci. Często też stają się inspiracją dla prawdziwych kobiet (sztuka cosplay’u). Oprócz specjalnych umiejętności każda z wirtualnych pań może także pochwalić się nienaganną aparycją.

Reklama

Jednak nie to jest najważniejsze! To "rasowe samiczki alfa", liderki, wojowniczki, które swoimi rolami udowadniają, że oprócz swoich kobiecych kształtów, mają też charakter, który daleko wykracza poza ich wygląd i maniery. Te kobiety mają na koncie wiele osiągnięć, rozwiązują najtrudniejsze problemy, ale przede wszystkim zawsze walczą do końca.

Zrobiliśmy wielką redakcyjną burzę mózgów, w wyniku której powstała lista dziesięciu "growych" bohaterek, które uznaliśmy za najbardziej pociągające. Niektóre z nich zwróciły naszą uwagę wyglądem, a inne poza tym dołożyły jeszcze intelekt lub charakter. Oto dziesięć żeńskich postaci z gier, które dowodzą, że mają to czego trzeba prawdziwej współczesnej kobiecie - osobowość! W dodatku, jeśli zajdzie potrzeba, potrafią spuścić łomot każdemu, kto stanie na ich drodze.  Zapraszamy do zestawienia!

Lara Croft (Tomb Raider)

Prawdziwa ikona świata gier wideo. Brytyjska pani archeolog, którą poznaliśmy już w 1996 roku, w pierwszej części serii Tomb Raider. Od tamtej pory przemierzyliśmy z nią najróżniejsze miejsca na wszystkich kontynentach.

Ostatnio byliśmy z nią na japońskiej wyspie Yamatai (fikcyjnej), a w kolejną podróż wyruszymy jeszcze w tym roku. Jest hrabiną z jedenastego pokolenia. Skończyła archeologię na jednym z brytyjskich uniwersytetów.

Cortana (Halo)

To wybór o tyle nietypowy, że mówimy nie o namacalnej postaci, a o wirtualnym bycie. Cortana to sztuczna inteligencja, stworzona poprzez sklonowanie umysłu dr Catherine Elizabeth Halsey, autorki programu Spartan.

Jest wierną towarzyszką ostatniego z żołnierzy wyszkolonych w jego ramach - Master Chiefa. Posiada umiejętność rozumienia otaczającego świata, uczenia się i adaptowania do sytuacji. A także... niezwykle ponętne kształty.

Faith (Mirror's Edge)

Miała trudne dzieciństwo. Jej rodzice walczyli o bezpieczeństwo rodziny w świecie opanowanym przez totalitarny, monitorujący ruchy każdego obywatela rząd. Matka zginęła, ojciec popadł w alkoholizm, a Faith postanowiła zacząć życie na ulicy.

Wyrosła na śliczną, dzielną i wysportowaną kobietę. Jest członkinią podziemnego ugrupowania The Runners, stawiającego czoło złym rządzącym.

Tifa Lockhart (Final Fantasy VII)

Jedna z najbardziej seksownych bohaterek znanych z serii Final Fantasy. Gdy miała 8 lat, zmarła jej matka. Tifa uwierzyła, że jej duch skierował się w stronę gór, i wyruszyła jego śladem.

Tak rozpoczęła się jej pełna niebezpieczeństw przygoda, podczas której mogła liczyć na miłość swojego życia - Clouda Strife'a. Na łamach The New York Times została porównana do Lary Croft jako przykład silnej, niezależnej i atrakcyjnej fizycznie bohaterki z gry wideo.

Cereza (Bayonetta)

Choć jej prawdziwe imię to Cereza, przeważnie mówi się na nią Bayonetta. To tajemnicza wiedźma, którą poznaliśmy tuż po tym, jak wydostała się z trumny zatopionej na dnie jeziora (spędziła w niej zaledwie 500 lat, ale przez ten czas wcale się nie zestarzała!).

Jej misją jest uratowanie Jeanne, siostry z klanu wiedźm, która została zabrana do krainy Inferno. Po drodze musi pokonać setki, a może tysiące stworów pochodzących z wymiaru Paradiso. Bayonetta jest równie seksowna i inteligentna, co niebezpieczna.

Ahri (League of Legends)

League of Legends to gra wypełniona po brzegi seksownymi bohaterkami. Postanowiliśmy wyróżnić tę, którą za najbardziej pociągającą uznali swego czasu użytkownicy jednego z forów poświęconych LoL-owi.

Urodziła się jako lis, ale marzyła o tym, by pewnego dnia stać się człowiekiem. Stało się to podczas spotkania z umierającym po bitwie mężczyzną. Jego esencja wniknęła w nią i rozpoczęła przemianę w ludzką postać. Niezwykle atrakcyjną, trzeba przyznać...

Kitana (Mortal Kombat)

W serii Mortal Kombat także znalazłoby się kilka bohaterek, które mogłyby trafić do tego zestawienia, ale zdecydowaliśmy się na Kitanę ze względu na jej ciekawą historię. Otóż jest ona księżniczką krainy o nazwie Edenia, która (Kitana, nie Edenia) wygląda na dwudziestokilkuletnią kobietę, choć tak naprawdę ma... przeszło dziesięć tysięcy lat.

Autorzy tej postaci zdecydowali się obdarzyć ją ogromnym biustem oraz sprawnością, która pozwala jej bić się z powodzeniem nawet ze znacznie silniejszymi mężczyznami.

Chun-Li (Street Fighter)

Jedna z najpopularniejszych i najbardziej seksownych bohaterek pochodzących z cyklu Street Fighter. O jej popularności świadczy m.in. to, że nakręcono poświęcony jej film - "Street Fighter: Legenda Chun-Li" (swoją drogą, wyreżyserował go Polak, Andrzej Bartkowiak).

Chińska wojowniczka, walcząca zawsze w charakterystycznym dla siebie, ponętnym stroju. Jej motywacją do walki jest chęć znalezienia odpowiedzi na pytanie, kto zabił jej ojca.

Ivy (Soul Calibur)

Jeszcze jedna bohaterka pochodząca - podobnie jak Kitana i Chun-Li z serii bijatyk. Charakterystyczną cechą Ivy jest jej... olbrzymi biust, który został przez twórcę jej postaci wyeksponowany do granic możliwości (szczególnie w czwartej części cyklu).

Jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalną bohaterką Soul Calibur. Urodziła się w Londynie. Dzięki genom po ojcu od ukończenia 32 roku życia nie starzeje się. Walczy przy użyciu wielkiego miecza.

Yennefer (Wiedźmin)

Na koniec pozostawiliśmy czarodziejkę wykreowaną przez Andrzeja Sapkowskiego, którą spotkaliśmy zarówno w książkach, jak i w grach przedstawiających przygody Geralta z Rivii. Jest piękna, zgrabna, inteligentna, wykształcona i ma pociągający charakterek.

Jeśli mowa o tym, jak Yennefer wygląda, to jedyną łyżką dziegciu jest fakt, że jej prezencja została poprawiona przy użyciu magii (wcześniej miała nieco zbyt wąskie usta i przydługi nos). Czy ma to jednak większe znaczenie?

Link

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy