Wirtualna konsola Wii otrzyma nowości

Przedstawiciele Nintendo potwierdzili, że już wkrótce posiadacze platformy Wii będą mogli bawić się oryginalnymi produkcjami opracowanymi z myślą o opcji tzw. wirtualnej konsoli.

Rosnący w siłę koncern odpowiedzialny za wyposażone w innowacyjny kontroler urządzenie w wypowiedzi dla brytyjskiego serwisu Computer & Videogames Magazine zapewnił, że za pośrednictwem podłączenia do sieci internet użytkownicy Wii będą mogli pobrać za opłatą już nie tylko klasyczne produkcje z NES-a, SNES-a, Nintendo 64 i innych sprzętów.

Opcja tzw. wirtualnej konsoli ma pozwolić też na uruchamianie absolutnych nowości nieznanych do tej pory na żadnej platformie. "Nintendo opracowało system programowania, który pozwoli niezależnym deweloperom na tworzenie gier do pobrania na Wii. Nie możemy w tej chwili w jakim formacie i jakie treści będą dostępne, ale w przyszłości oryginalne gry pojawią się w ramach katalogu Wii Shop" - czytamy w oświadczeniu.

Pierwsze wzmianki o ekskluzywnych produkcjach do pobrania za opłatą na Wii pojawiły się w wywiadzie z Johnem Lee, dyrektorem marketingu studia Hudson Entertainment, na łamach magazynu Game Informer.

W chwili obecnej posiadacze konsol Xbox 360 i PlayStation 3 za pośrednictwem ich usług sieciowych mogą już pobierać mniejsze oryginalne gry takie jak chociażby "Geometry Wars", "Blast Factor" i "Gripshift".

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nowości

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy