Reklama

Ubisoft nie na sprzedaż

Francuska korporacja Ubisoft, której jeszcze dwa miesiące temu groziła wizja przejęcia przez konkurencję, postanowiła mocno zawrzeć swoje szyki. Firma nie jest już potencjalnym przedmiotem do wyceny, a wprost przeciwnie - rozgrywającym, który zamierza namieszać w branży.

"Nic nie zostało podpisane, bo zamierzamy podpisać dwa lub trzy kontrakty z firmami, których przejęcie nie przekroczy 100 milionów euro. Mogą to być mniejsi wydawcy, deweloperzy lub nawet znane marki, które sami możemy tworzyć" - powiedział w wywiadzie udzielonym dla francuskiego tygodnika La Vie Financiere prezes spółki, Yves Guillemot.

Drugi pod względem wielkości wydawca na rynku europejskim niedawno jeszcze sam był przedmiotem spekulacji, po tym jak w grudniu 2004 roku konkurencyjne Electronic Arts zdecydowało się na wykupienie blisko 20% akcji firmy. Guillemot tym razem stwierdził, że kontakty z udziałowcami amerykańskiego potentata zostały "znormalizowane", choć bywały "sporadyczne".

"Niech będzie jasne: nie jesteśmy na sprzedaż. W gruncie rzeczy myślimy, że jest większe zainteresowanie przejęciem Electronic Arts niż Ubisoft, które zamierza pozostać niezależne i osiągnąć silny wzrost swoich zysków i zarobków. Tak jak powiedziano, konsolidacja sektora jest nieunikniona. W tych warunkach, jeśli spółka otrzyma odpowiednią strategię i cenę, jesteśmy w stanie tego dokonać" - dodał Guillemot.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy