Reklama

Tomb Raider nigdy się nie nudzi?

Jak donosi serwis Business Online, korporacja SCi, która w połowie roku wykupiła swojego konkurenta, sieć wydawniczą Eidos, poważnie zastanawia się nad sprzedaniem licencji na kolejny film na podstawie przygód Lary Croft.

Reporterzy serwisu dowiedzieli się, że filmowy "Tomb Raider" to swoista kura znosząca złote jajka. Dwa poprzednie filmy zarobiły niebagatelną sumę... 450 milionów dolarów. Paramount Pictures chce ponownie wykupić licencję na kręcenie, a Angelina Jolie już zapowiedziała, że chce wystąpić w nowej odsłonie.

Negocjacje z wytwórnią z Hollywood brytyjski wydawca prowadzi już od jakiegoś czasu. Seria gier, które od 1996 roku sprzedały się w łącznym nakładzie przekraczającym 30 milionów egzemplarzy, jest dobrze znana ma całym świecie.

Na wiadomość, że SCI zamierza poza produkcją gier zająć się też "inną działalnością" cena akcji firmy wzrosła w błyskawicznym tempie o 25%. W rezultacie pojawiły się propozycje przejęcia firmy przez m.in. amerykańskie Midway Games.

Warto dodać, że premiera nowej edycji serii - "Tomb Raider Legend" - odbędzie się w okolicach kwietnia przyszłego roku. Gra trafi do sprzedaży w wersji na komputery klasy PC oraz konsole PlayStation 2, Microsoft Xbox i Xbox 360.

Niedawno SCI sprzedało licencję na film "Hitman" na podstawie swojej równie popularnej serii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje