Reklama

PS3 traciło i traci wartościowe gry

Newsweek opublikował raport swojego korespondenta N'Gai'a Croala, w którym prezentuje tajemnice związane z utratą przez Sony praw do dwóch ekskluzywnych tytułów: "Assassin's Creed" i "GTA IV".

Po tej informacji również deweloperzy z Koei zdecydowali się znieść prawa na wyłączność dla platformy japońskiego giganta kolejnych dwóch gier.

Ubisoft wiosną zapowiedział nową skradankę "Assassin's Creed" na PlayStation 3. Szybko zaczęły jednak krążyć plotki, że produkcja trafi też na inne platformy. Ubisoft, producent i wydawca gry, po kilku miesiącach zdecydował się potwierdzić pogłoski zapowiadając edycje na PC i Xboxa 360.

Według Newsweeka, przez pewien czas gra faktycznie powstawała tylko na konsolę od Sony, ale jej twórcy postanowili pójść w ślady deweloperów z Take Two odpowiedzialnych za "Grand Theft Auto IV", które początkowo również miało trafić jedynie na PS3. Mimo przełożenia dla Sony stosownych propozycji umów gwarantujących firmie wyłączność na oba tytuły wydawcy zmienili zdanie. Powodem była opieszałość Kena Kutaragiego, szefa Sony Computer Entertainment, który nie sfinalizował transakcji.

Podczas gdy Sony czekało, Microsoft skontaktował się z władzami Take-Two i Ubisoft, po czym zaoferował im specjalne propozycje w zamian za dostarczenie "Assassin's Creed" oraz "Grand Theft Auto IV" także na Xboxa 360.

Po publikacji tygodnika do zbuntowanych niezależnych wydawców współpracujących z Sony dołączyła japońska firma Koei. Korporacja ta zapowiedziała, że tworzone początkowo z myślą wyłącznie o PlayStation 3 futurystyczne wyścigi "Fatal Inertia" i strategia wojenna "BladeStorm" doczekają się również edycji na Xboxa 360, które będą dostępne już na początku 2007 roku.

Dowiedz się więcej na temat: tajemnice | Newsweek | Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje