Reklama

PC i następna generacja dzięki Vista?

Przedstawiciele korporacji Microsoft poinformowali, do czego będzie zdolny nadchodzący system operacyjny Windows Vista, jeśli chodzi o gry komputerowe.

Jak stwierdził Iain Simons z oddziału Windows Gaming podczas Europejskiej Konferencji Deweloperów Gier w Europie, będzie to wstęp do "następnej generacji gier".

Jak zaznaczył Simons, start konsoli następnej generacji jeszcze bardziej zmniejszy rolę komputerów klasy PC na rynku gier, ale gier tworzonych pod kątem systemu Windows na pewno nie zabraknie. Simons dodał także, że wciąż rośnie ilość gier sieciowych, które będą stanowić przyszłość branży. Powołał się na analizy, które szacują, że w 2009 roku 2/3 rynku gier na komputery będzie opanowane przez produkcje online.

Chris Donahue z Windows Gaming dodał, że przemówienie Phila Harrisona od konsoli PlayStation 3 wspominało o dostarczaniu gier po kawałku w epizodach. Sęk w tym, że tym samym już od jakiegoś czasu zajmują się producenci gier na komputery. Za przykład podał ostatni projekt "SiN", którego następne części grupa Ritual zamierza wydawać przez system dystrybucji danych Steam.

Jedną z głównych innowacji systemu Vista ma być pojawienie się zakładki "Gry" w menu startowym, co z pewnością pozwoli na lepszą organizację swoich aplikacji w komputerze. Grami będzie można zarządzać w prostszy sposób - każdy zainstalowany tytuł będzie trafiać do specjalnego folderu, pojawi się opcja łatwego odinstalowania, stopniowania zawartości gry przez rodziców dla dzieci (w zależności od m.in. tego, czy w grze pojawia się przemoc, seks czy brzydkie słownictwo), łącznie z oceną, jaką grze nadały organizacje przydzielające grupy wiekowe.

Będzie dało się również ustawić kalendarz, kiedy gry będzie można uruchamiać, a kiedy nie. Nowością ma być też możliwość tworzenia małych instalacji gier - podobnie jak na konsolach będzie wystarczyło włożyć płytę i grać. Microsoft przewiduje również, że system Vista doczeka się własnego kontrolera do gier, który stanowiłby standard. Ponadto pewne jest, iż nadchodzący system będzie miał wbudowaną dziesiątą edycję pakietu DirectX, wraz z którym zostaną wprowadzone znaczne poprawki w obsłudze efektów dźwiękowych i graficznych.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: gry komputerowe | Microsoft | system operacyjny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje