Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Najlepsze gry na komórki w 2006 roku

Mobilna rozrywka znacznie przybrała na popularności w kończącym się roku. Brytyjski serwis Pocket Gamer opracował gigantyczne zestawienie 50 najlepszych spośród setek różnych gier, jakie ukazały się na telefony komórkowe w tym okresie.

Dziennikarze chwalą się przygotowaniem pierwszej tak poważnej listy pozycji na mieszczące się w kieszeni urządzenia. Prezentujemy Wam tylko pierwszą dziesiątkę całego rankingu.

Zwycięzcą jest gra "Tornado Mania" od Digital Chocolate. Zabawa polega na kontrolowaniu ruchu tornada i zrywaniu dachów budynków oraz dewastowaniu podwórek, samochodów i innych elementów miejskiego pejzażu. Nieuzasadniona przyjemność czerpana z siania zniszczenia może trwać godzinami.

Drugą lokatę przyznano grze "Stranded" od Glu Mobile. Gracz wciela się w tajemniczego osobnika, który porusza się po nieco opuszczonej i tajemniczej wyspie, zupełnie jak w serialu "Lost". Celem jest poznanie wszystkich niespodzianej, jakie skrywa ląd. Jest tu niemal wszystko czego można wymagać od dobrego RPG - od polowania kurczaków i gotowania ich, po bardziej zajmujące czynności.

Trzecie miejsce zajęła gra "Turbo Camels: Circus Extreme" od Real. Deweloperzy opracowali całkowicie oryginalną platformówkę, w której sterujemy wielbłądem Baldwinem. Zabawa nie wyróżniałaby się niczym, gdyby nie oryginalny styl graficzny i wysoki poziom trudności.

Digital Chocolate stworzyło też interesującą grę "Tower Bloxx", która zajęła czwartą pozycję. Prosta zręcznościowo-logiczna rozgrywka polega na budowaniu wieży zamieszkiwanej z klocków zamieszkiwanej przez małe ludziki. Niedokładne postawienie kolejnej kondygnacji może załamać całą budowlę doprowadzając gracza do pasji.

Piąte miejsce przyznano miniaturowej edycji wyścigów "Project Gotham Racing". Opracowana przez Glu Mobile gra wykorzystuje wszystkie moce telefonów komórkowych i prezentuje w pełni trójwymiarową zabawę. Największą zaletą są opcje pozwalające na rywalizację z innymi graczami.

Szóste miejsce zajęła gra "Splinter Cell Double Agent", czyli mobilna odsłona popularnej skradanki od Ubisoftu opracowana przez Gameloft. Deweloperzy ponownie przerobili hit z dużych platform na porządną platformówkę w 2D, gdzie od czasu do czasu musimy się ukrywać przed oponentami, a kiedy indziej brutalnie z nimi walczyć.

Wyścigi "Need For Speed Carbon" od EA Mobile uplasowały się na siódmej pozycji. Dziennikarze twierdzą, że wybór ten był trudny, gdyż gra spodobała im się tylko na telefonach Nokia N70. Ich zdaniem całość została wykonana poprawnie, co dobrze rokuje przyszłości gier mobilnych od Electronic Arts.

Ósme miejsce to "Super KO Boxing". Stworzona przez Glu Mobile nowa odsłona klasycznej rysunkowej gry sportowej zasługuje na wyróżnienie za sprawą realizmu. Mimo przyjemnej oprawy gra jest wymagająca - uśmiech szybko opada z twarzy, kiedy trzeba zacząć boksować wirtualnego oponenta naszym telefonem komórkowym.

Dziewiątą pozycję zajęła gra "Rollercoaster Rush" opracowana przez Digital Chocolate. Oryginalna produkcja oddaje nam kontrolę nad małą kolejką z wagonikami rodem z parku rozrywki. Tym, czego mamy dokonać, jest przygotowanie naszym pasażerom najbardziej przerażającej podróży w ich życiu.

Pierwszą dziesiątkę zamyka "FIFA 07 Mobile" od EA Mobile. Opracowana na zlecenie korporacji przez zespół Distinctive Developments piłka nożna nie ma sobie równych na telefonach komórkowych. Zabawa cechuje się prostą obsługą, która nie doprowadza do frustracji w odróżnieniu od konkurencyjnych propozycji.

Dowiedz się więcej na temat: 50+ | rozrywka | serwis | zestawienie | zabawa | komórki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje