Reklama

MotoGP2 - Xbox

Platforma: Xbox, PC

Dystrybutor w kraju: Licomp Empik Multimedia

Developer: THQ

Gatunek: symulacja / wyścigi

Przewidywana data premiery: 24 lipiec 2003


Bezkonkurencyjne wyścigi jednośladów?

Bardzo dobrze pamiętam swój pierwszy kontakt z Xbox'owym "MotoGP" od THQ (broń Boże nie mylić z serią MotoGP od NAMCO, które tworzy grę motocyklową dla platformy PlayStation2 - to całkiem odmienne pozycje, które nie mają ze sobą nic wspólnego!!!). Szczególnie utkwiły mi w pamięci: fantastyczna otoczka wizualna z efektem 'bumpmapping'u' w roli głównej oraz ekspresyjne doznania "gameplay". Wyczekując sequela nie spodziewałem się już jakiegoś szoku, a tym bardziej większego postępu w stosunku do pierwowzoru. Oczekiwałem po prostu dobrej kontynuacji. A co otrzymałem?

ReklamaPo odpaleniu "MotoGP2" na swym "zielonookim cyklopie" Microsoftu doznałem wstrząsu! Poruszenia oczywiście jak najbardziej pozytywnego. Miałem wrażenie, że developer pokusił się o zbudowanie kontynuacji całkowicie od podstaw (za co należą się gromkie brawa!). Druga odsłona wspaniałych wyścigów jednośladów od THQ powala pietyzmem wykonania oraz niezwykle profesjonalnym podejściem do poruszonego tematu sportów motorowych. Ale do rzeczy...W stosunku do pierwszej edycji ulepszono:

 • oprawę wizualną (choć wydawało się to niemożliwe - a jednak!); motocykle zbudowano z jeszcze większej ilości polygonów, co ma swoje przełożenie w potężnej ilości detali, drobiazgów i niuansów technicznych! Ciężko oderwać wzrok od dwukołowych rumaków.

 • dynamikę (tu także niezwykle pozytywny szok!); zbliżając się do magicznej granicy 300 km/h ma się wrażenie, że pokój w którym pogrywacie dosłownie "rozjeżdża" się wzdłuż własnej osi, a ściany poczynają się coraz bardziej oddalać. Właściwie to ciężko opisać ten stan, lecz zapewne bliski jest niesprecyzowanemu i jakże ekscytującemu "odlotowi"!

 • inteligencję przeciwników sterowanych przez konsolę; ma się coraz bardziej zbliżone doznania jakby ścigało się z rywalami z krwi i kości! Kolesie potrafią nieraz zajść nam za skórę perfidnym zajeżdżaniem drogi a nawet bardziej groźnymi przepychankami, których w tłumie (przy starcie) nie sposób się ustrzec. Naprawdę czuć smak ostrej rywalizacji!

 • realizację powtórek oraz relacjonowanie wizualne wypadków; Yeah!!! To co zobaczyłem już przy pierwszej przewrotce, dosłownie zmroziło krew w mych żyłach. Dość twarde lądowanie na jezdni przy prędkości rzędu 160 km/h, ostre i destrukcyjne "dachowania" motocykla oraz bezwładny lot mego ciała po rozgrzanym asfalcie zostały ukazane w tak realistyczny sposób z zachowaniem specyficznego "tragizmu", że dosłownie aż dech zapiera w płucach. Takich karamboli, kraks, wypadków, kolizji - nigdzie nie zobaczycie! Nawet Bournout'owe wyścigi motocyklowe "Speed Kings" w tej materii wysiadają! Ludzie - to trzeba zobaczyć i odczuć na własnych zmysłach wizualnych! Cuuuuudo!  Charakterystyczne cechy MotoGP 2:

 • Pełna licencja na zawodników, trasy i motocykle

 • 6 różnych trybów gry dla jednego gracza: Stunt, GP, czasówka, treningi, tag oraz pojedynczy wyścig

 • 20 zawodników do pokonania na każdej z 16 tras

 • Imponujące efekty graficzne - przy 60 klatkach na sekundę

 • Bardzo realne powtórki dzięki wielu ruchomym kamerom

 • Odblokowywanie kolejnych tras, zawodników, motocykli i cheatów wraz z rozwojem umiejętności na treningach i wyścigach GP

 • System zapewniający bardzo realistyczne zachowanie motocykli

 • Warunki pogodowe mają wpływ na rozgrywkę i stabilność motocykli

 • Do 16 graczy w rozgrywce online lub w sieci LAN  MotoGP2 a XBConnect!

  Tak, tak moi drodzy! Każdy posiadacz Xbox'a Microsoftu i gry "MotoGP2" może zagrywać się online'owo całkowicie za "friko", właśnie dzięki zainstalowanemu oprogramowaniu "XBConnect" (opisywaliśmy zasady działanie nie tak dawno w dziale tematycznym "rzut okiem"). My osobiście mamy wspaniałe wrażenia po pojedynkach online'owych, gdyż do tego by rozegrać satysfakcjonujące wyścigi motocyklowe nie jest konieczne posiadanie super-szybkiego łącza. Przy "pingu" nawet w granicach 400-700 da się jeździć bezstresowo :) A to naprawdę super rozrywka ścigać się z innymi realnymi rywalami! Gra wchodzi wtenczas w nowy wymiar miodności!  Kolejne szczegóły dotyczące tej produkcji już niedługo w dziale "recenzje"!  MartineZ: Na chwilę obecną to najlepsze na rynku wyścigi motocyklowe, które raczej na bank (i nie ten Bagsika :) nie ujrzą w tym roku godnego konkurenta. Wobec takich faktów, jeżeli nachodzą Was smaki na ujarzmienie tych jednośladowych rumaków, to czym prędzej "łykajcie" (nawet w ciemno) "MotoGP2"! Nikt się nie zawiedzie...

  Składam podziękowania ze współpracę firmie Licomp Empik Multimedia.

 • Reklama

  Reklama

  Reklama

  Reklama

  Strona główna INTERIA.PL

  Polecamy