Reklama

Joypad Conrertor II

Nazwa produktu: PS to Xbox - Joypad Conrertor II

Cena: 75zł

Ocena działania: 9/10

Przydatność: 10/10

Stosunek ceny do jakości: 8/10

Ocena ogólna: 9/10Nie każdy gość posiada konsolę :(

Dzisiejszy test wymusiła na mnie sytuacja, która zdarza się zazwyczaj wtedy, kiedy planujemy jakieś multiplayer'owe party z wykorzystaniem jedynie naszego osprzętu (goście nie posiadają własnych kontrolerów :). Podobnie było i tym razem...W opałach - czyli co zrobić by wszystkich zadowolić!

Reklama

Nieubłaganie zbliżał się piątkowy wieczór "growy", na którym miały rządzić "Ghost Recon", "Unreal" oraz "Time Spliters 2" w wersjach dedykowanych Xbox'owi - w multiplayer'ze "of qors". Jednak na półce pod głównym sprzętem AV nadal widniał jeden (osamotniony) pad do konsoli Microsoftu! Szybka rachuba finansowa i okazało się, że dysponuję budżetem nie przekraczającym 80zł (o zgrozo!). I co teraz czynić? - pomyślałem ze strachem w oczach. Pochwyciłem czym prędzej magazyn konsolowy i rozejrzałem się w celu przeanalizowania aktualnych cen akcesorii konsolowych. Mina mi zrzedła, gdyż nowe - oryginalne kontrolery Microsoftu wahały się w granicach 150 zł ("O mamo!" - jak powiada Johny Bravo). Lekko podłamany z wizją totalnej klapy w materii piątkowego "party-games" już miałem odkładać gazetę, gdy w mój wzrok wpadł niezwykle interesująco wyglądający produkt! Tym "wybrykiem" ludzkiej pomysłowości okazał się "PS to Xbox - Joypad Conrertor II". Dość egzotyczna nazwa okazała się w rzeczywistości moim wybawieniem z opresji oraz zrewolucjonizowaniem "szpilania" na X'ie! Na całe szczęście sklep, który miał w ofercie to jakże pomysłowe oraz przyjazne urządzonko znajdował się od mego miejsca zamieszkania w niewielkiej odległości (kilkanaście minut jazdy samochodem). Z kieszeni wyłożyłem na ladę należne 75 złotych (może gdzie indziej jest o wiele taniej -a może i nie, lecz sytuacja wymagała heroicznego poświęcenia w imię dobra dla ludzkości ;). Co dokładniej kupiłem za tę kwotę i czy się opłaciło - o tym poniżej.Jak zagrać padem z PS2 na Xbox'ie?

Po dotarciu do miejsca zamieszkania począłem nerwowo wydobywać z opakowania zakupione cacuszko z obawą, by jak najszybciej przekonać się o słuszności poczynionych kroków. Plastik oraz karton poszły w strzępy po tym jak przestudiowałem pobieżnie wskazówki załączone jako instruktaż użytkowania. Już byłem utwierdzony na 99,9% w przekonaniu, że "PS to Xbox - Joypad Conrertor II" powinien spełnić swoje zadanie jako przejściówka dla kontrolera z PlayStation2 dla "iXa"! Tak, tak... nie przesłyszeliście się! "JC II" to najzwyklejsza w świecie przepustka dla wszystkich posiadaczy Xbox'ów do cieszenia się z pogrywania przy użyciu (przez wielu uważanych za najlepszego na świecie) oryginalnego pada z PS2! Zamiast narzekać na wcześniejszą edycję kontrolera Microsoftu (dla wielu jest za duży) można za o wiele mniejsze pieniążki przesiąść się na joypad z "czarnulki" (oczywiście, jeżeli takowy mamy również na stanie). Instalacja "PS to Xbox - Joypad Conrertor II" polega jedynie na wpięciu przystawki do portu kontrolerów Xbox'a a następnie na podłączeniu do niej joypada z PS2... i po krzyku! Prawidłowe wpięcie "JC II" sygnalizuje paląca się w kolorze czerwonym dioda (umieszczona na czołowym panelu przejściówki). Warto nadmienić, że testowany przez nas "PS to Xbox - Joypad Conrertor II" posiada także wbudowane dwa sloty na karty pamięci, tak jak to ma miejsce w oryginalnym kontrolerze Microsoftu! Testowaliśmy ich zgodność i niezawodność działania i okazuje się, że nie wykazują żadnych wadliwych cech. Wszystko pracuje w pełnej 100% kompatybilności. Podobnie ma się rzecz do kwestii wibracji, choć drgania wydają się być jakby tłumione - zdecydowanie słabsze.

Co tyczy się estetyki wykonania to nie można mieć większych zastrzeżeń. Produkt spełnił wszelkie nasze wymogi w materii design'u wizualnego oraz przede wszystkim funkcjonalności! Pogrywanie np. w "Midtown Madness II", gdzie niezbędne jest precyzyjne sterowanie analogowe (oraz hamowanie i przyspieszanie) utwierdziło nas słuszności wyboru tej przejściówki! Plastik, z którego wykonano "JC II" prezentuje się rzetelnie a kabel łączący prezentowaną przejściówkę z Xbox'em zasługuje na największe pochwały - jego ciemnozielony przeźroczysty kołnierz z widocznym srebrzystym splotem przewodów jednoznacznie nawiązuje do oryginalnej Microsoft'owej wizji stylistycznej :) To naprawdę cieszy oko!Niedociągnięcie...

Często się zdarza, że podczas włączenia Xbox'a (w momencie, gdy "Joypad Conrertor II" jest już wetknięty do portu kontrolerów) konsola najzwyczajniej "nie widzi" pada. Jest na to prosta rada, która usuwa skutecznie tę przypadłość - wystarczy przy uruchomionej konsoli wyjąć i ponownie wsadzić "przejściówkę" i wszystko gra! ...ufff - na całe szczęście to jedyny drobny minus "JC II".Reasumując

Dla wszystkich PlayStation'owych maniaków posiadających X'a to zakup obowiązkowy, by połączyć kompromis wspaniałej oprawy wizualnej i dźwiękowej, jaką oferuje "zielonooki cyklop" Microsoftu, z "miodnością" sterowania, jaką zapewnia kontroler Sony! Tym oto tanim sposobem stałem się szczęśliwym posiadaczem m.in. dodatkowego, drugiego kontrolera do wykorzystania przy multiplayer'owych sparingach. Od dnia zakupu prezentowanego "PS to Xbox - Joypad Conrertor II" żadne domowe "games-party" nie są mi straszne :)MartineZ: Graczu Xbox'owy - jeżeli masz w zanadrzu PlayStation'owy pad i zamierzasz dokupić drugi kontroler do Xbox'a to rozważ alternatywę wejścia w posiadanie przejściówki "PS to Xbox - Joypad Conrertor II". Tym oto sposobem masz okazję tanim kosztem wzbogacić się o dodatkowy joypad a zarazem wejść w posiadanie przejściówki wprowadzającej Cię w świat PlayStation'owej "miodności" sterowania! Gorąco polecam po przetestowaniu na sobie :)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje