Introversion otwiera się na świat

Jeden z najbardziej znanych niezależnych zespołów deweloperskich nie próżnuje. Projektanci z brytyjskiego studia Introversion już przygotowują kolejną oryginalną grę. Czwarta gra ludzi odpowiedzialnych za pomysłowe strategie "Uplink", "Darwinia" i "Defcon" będzie nosić tytuł "Subversion".

Pierwsze wieści o nowej grze twórcy podali za pośrednictwem swojego pamiętnika internetowego. Niemniej jednak stronili od podania, na czym konkretnie będzie polegać rozgrywka tym razem.

"Subversion" ("Działalność Wywrotowa") to tytuł, który narodził się w Introversion już w 2002 roku i przez długi czas leżał odłożony na boku. Wpierw za sprawą trudności w przygotowaniu, a następnie z powodu narodzin koncepcji gier "Darwinia" i "Defcon".

"Tym razem to był jedyny wybór na naszą następną grę i byliśmy bardzo uradowani tym wyborem. Ta gra wrzała gdzieś na zapleczu naszych umysłów przez lata i teraz stała się wielogodzinnym tematem naszych rozmów, po raz pierwszy od 2003 roku" - pisze Chris Delay.

"Wtedy to zmieniła się, urosła i utrwaliła się, aby stać się czymś całkiem pięknym, ale dopiero teraz jesteśmy w stanie ją ocenić. Zajęło nam kilka lat, aż jako firma znudziliśmy się trzymaniem wszystkiego tak długo w sekrecie. Podjedliśmy decyzję, że otworzymy ten proces na świat" - dodaje.

Delay zapowiedział wcielenie w życie nowej koncepcji tworzenia gier: "Nasz nowy tytuł będzie tworzony w pełni na oczach publiczności i mamy nadzieję, że będziecie bawić równie się przy tym równie dobrze co my".

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: projektanci | studia | świat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy