Reklama

Half-Life: Generacja

Producent: Gearbox Software / Valve

Wydawca: Sierra

Dystrybutor PL: Play-It

Rodzaj gry: gra akcji / FPP

Wymagania sprzętowe: P200, 32 MB RAM

Data wydania: Już jest!!!

Cena: 129 PLN

Ocena: 9/10

"Half-Life: Generacja" nie jest grą zwykłą. Jest to kolekcjoneski zestaw dla maniaków HL zawierający między innymi Grę Roku 1998 jaką była "Half-Life", "Opposing Force" - jedyny oficjalny dodatek do gry w trybie Single Player, "Counter Strike" i "Team Fortress" - odnoszące ogromny sukces dodatki poświęcone trybowi multiplayer i grze poprzez Internet. W zestawie znajdziecie także epizod "Uplink", który nie był opublikowany wraz z pierwszą wersją "Half-Life", a także kubek z logo gry, który na pewno nie raz będziecie napełniać kawą podczas nieprzespanych nocy przed komputerem.

Reklama

"Half-Life" to gra roku 1998 w Europie Południowo-Wschodniej wybrana przez wiele czasopism i magazynów poświęconym grom komputerowym. Wcielasz się w niej w postać znakomitego naukowca, który po nieudanym eksperymencie swoich kolegów musi się wydostać ze skażonej bazy. A będą przy tym mu przeszkadzać przerozmaite stwory nielubiące za bardzo ludzi. Oprawa graficzna prezentuje się przyzwoicie jak na dzisiejsze czasy, pomimo tego, że gra ma już prawie 3 lata. Podobnie jest z dźwiękiem. Koneserzy serii "Half-Life" będą z pewnością uradowani, w końcu to edycja kolekcjonerska, a nie nowy sequel gry. Ciekawa, dość rozbudowana fabuła i współtworzący ją klimat przypomną niejednemu z Was długie noce, podczas których wcielaliście się w postać tegoż naukowca - Gordona Freemana.

W "Half-Life: Oppsoing Force" sytuacja diametralnie się zmienia. Stajesz po drugiej stronie barykady i Twoim zadaniem jest wyeliminowanie Gordona Freemana i towarzyszących mu naukowców. W tym celu zostajesz wysłany wraz z grupą komandosów na Black Mesa. Jednak z myśliwego stajesz się zwierzyną i Twoim głównym celem w grze staje się walka z Obcymi. Do Twojej dyspozycji spory arsenał broni, którym będziesz siał spustoszenie wsród Obcych. Podczas wędrówki napotkasz nie tylko wrogów, ale także przyjaciół. Jak już wyżej wspomniałem "Opposing Force" jest jedynym oficjalnym dodatkiem dla pojedynczego gracza.

Teraz dopiero wkraczamy w świat prawdziwego smaku serii HL, czyli dodatków do gry w trybie multiplayer jakimi są "Counter Strike" i "Team Fortress". Szczególnie ten pierwszy zasługuje na uwagę, gdyż ciągle zdobwa nowych fanów, którzy przepełniają servery poświęcone grze w CS. W CS gracz ma okazję stanąć po stronie terrosrystów lub oddziału antyterrorystycznego. Mnogość misji i arsenału, a także premie pieniężne za sukcesy w walce, które pozwalają udoskonalić wyposażenie swoich komandosów, wpływają na ogromny i zainteresowanie tym dodatkiem. Ogromna ilość klanów, które rywalizują online ze sobą, jest najlepszym dowodem stanowiącym o grywalności CS.

Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw uważam, że cena 129 zł nie stanowi żadnej przeszkody dla maniaków tego typu gier, a szczególnie dla maniaków serii HL. Dla nich ta pozycja jest obowiązkowa. Jak już wspomniałem w pudełku oprócz gier znajdziecie także polskie instrukcje do gier, a także piękny kubek, który jest bardzo miłym gadżetem towarzyszącym rozgrywce. Brawo dla Play-It za zebranie wszystkiego w jedną całość i wydanie tej właśnie Edycji Kolekcjonerskiej serii "Half-Life".

Łukasz Lasak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy