Reklama

Gry na PS3 już w produkcji

Część brytyjskich firm produkujących gry dostała już osprzęt potrzebny, by opracowywać produkty na konsole PlayStation kolejnej generacji.

Od kilku miesięcy narzędzia do produkcji gier dla konsoli Sony PlayStation 3 (nazwa kodowa) miało już kilka japońskich firm, które podobno pracują nad wersjami demonstracyjnymi - te zaś mają zostać pokazane na majowych targach E3, gdzie po raz pierwszy zostanie zaprezentowana nowa platforma do gier firmy Sony.

Jak na razie sprzęt produkcyjny otrzymało tylko kilka firm, bliskich partnerów Sony. Szczegóły dotyczące narzędzi produkcyjnych udostępnionych przez Sony są wciąż okryte tajemnicą, jednak jeden z producentów ujawnił, że są one bardziej zaawansowane od zestawów PowerMac firmy Microsoft, które przeznaczone są do produkcji gier dla konsoli Xenon (Xbox 2). Tajemniczy producent gier na konsole nowej generacji twierdzi, że urządzenia dostarczone przez Sony to wciąż prototypy, jednak pozwalają przypuszczać z duża dozą prawdopodobieństwa, jak będzie wyglądała ostateczna wersja konsoli PS3. Podobno nie ma tam jeszcze procesora graficznego, lecz jakość oprawy wizualnej już teraz porównuje się do tej generowanej przez najnowsze karty graficzne firmy NVIDIA - GeForce 6800.

Warto również zaznaczyć, że producenci gier spodziewają się, iż w najbliższym czasie Microsoft uaktualni prototypowe, bazujące na maszynie PowerMac narzędzia dla Xenona. Jest to szczególnie ważne, jeżeli Microsoft chce wystartować z konsolą następnej generacji przed końcem 2005 roku.

Sony chce po raz pierwszy pokazać swoją najnowszą platformę do gier na konferencji poprzedzającej majowe targi E3 w Los Angeles, na kilka godzin zanim konkurencyjne Nintendo i Microsoft pokażą swoje konsole. Jednakże wszyscy są zgodni, że pierwsze egzemplarze PlayStation 3 dotrą do sklepów najwcześniej w drugim kwartale 2006 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy