Reklama

Force feedback w telefonie

Firma Samsung planuje jeszcze w tym roku wypuścić na rynek europejski nowy produkt. Będzie to telefon komórkowy, który będzie posiadał funkcje przenośnej konsolki.

Menedżer generalny i wiceprezes Samsunga - Ju-ha Park - powiedział, że jeszcze w tym roku ukaże się urządzenie przystosowane do grania oraz usług, jednak nie będzie miało ono parametrów charakterystycznych dla urządzeń służących typowo do grania. Można zakładać, że nowe urządzenie Samsunga będzie stanowić konkurencję dla telefonu N-Gage firmy Nokia.

Samsung potwierdził, że współpracuje już z wiodącymi producentami gier, by stworzyć oprogramowanie dla swojego nowego urządzenia, które ma się ukazać w Europie pod koniec tego roku - dokładna data ukazania się na rynku urządzenia nie została jeszcze podana.

Warto nadmienić, że Samsung zakupił prawa do technologii "force feedback" od firmy Immersion. Technologia ta znajdzie zastosowanie w telefonach Samsunga już w przyszłym miesiącu, a możliwe, że zostanie wykorzystana także w przenośnych urządzeniach do grania, jak zapowiadany wcześniej nowy produkt na wzór N-Gage.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy