Reklama

Ciekawski George doczeka się gry

Korporacja Namco ujawniła, że przygotowuje zręcznościową produkcję w oparciu o film animowany z wytwórni Universal Pictures i studia Imagine Entertainment. Premiera obu produkcji odbędzie się w tym samym okresie czasu.

"Curious George" ("Ciekawski George") doczeka się pierwszych pokazów na świecie już 10 lutego przyszłego roku. Wówczas to też gracze będą mogli sięgnąć po wypełnioną przygodami trójwymiarową platformówkę, opracowaną z myślą o komputerach klasy PC i konsolach Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox, Nintendo GameCube oraz przenośnej Game Boy Advance.

Tytułowy bohater - małpka imieniem George - już od blisko 60 lat bawi ludzi na całym świecie za sprawą rozmaitych książek i komiksów. Teraz po raz pierwszy będziemy mieli okazję pokierować losami niesfornego jegomościa podczas jego w pełni interaktywnej przygody. Historia zacznie się po tym, jak opiekujący się Georgem Mężczyzna w Żółtym Kapeluszu wybiera się w podróż do dżungli w poszukiwaniu artefaktu, który może uratować przez bankructwem muzeum, gdzie pracuje. George śledzi go w drodze do dużego miasta i trafia na serię dość niecodziennych wydarzeń. Gracze osobiście pokierują losami George'a i pomogą mu uniknąć kłopotliwych sytuacji. W grze pojawią się lokacje i postacie znane z kinowego filmu. Do rozwiązania będzie też sporo zagadek wymagających logicznego myślenia i zręczności.

Tytułowy Ciekawski George nie byłby sobą gdyby nie fakt, że miejsca i otoczenie, w którym się znajdzie, będzie wypełnione "ciekawskimi" obiektami. Nasz bohater będzie bowiem mógł skorzystać z najróżniejszych rzeczy - od koszy na śmieci po pozostawione obok teczki z papierami czy ubraniami. Całość nie obędzie się bez sporej dawki humoru i nietypowych umiejętności naszego bohatera. Ponadto rozgrywkę uprzyjemnią nam ukryte w produkcji mini-gry.

Jak twierdzą twórcy gry, jej głównym atutem ma być właśnie możliwość odkrywania pozornie normalnego i codziennego świata na nowo w nowy sposób. Produkcja będzie skierowana do graczy w każdym wieku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy