Reklama

Call Of Duty: United Offensive

Wszyscy przyznacie, że gra "Call Of Duty" należy do bardzo udanych i na pewno z niecierpliwością - tak jak ja - oczekiwaliście do niej dodatku. Oczywiście nowe misje niosą ze sobą nowe wyzwania, nowe przeszkody i nowe trudności, którym nie każdy potrafi samodzielnie podołać.

Czasem bywa tak, iż będąc już u celu misji nie możemy rozwikłać maleńkiego szczególiku, który po prostu uszedł naszej uwadze. Przyznam szczerze, że i ja miałem kilka chwil zwątpienia podczas zabawy z "United Offensive", toteż wiem, jak mogą one zirytować.

Specjalnie dla Was, kochani czytelnicy serwisu gry.interia.pl, przygotowaliśmy niniejszy poradnik, który poprowadzi Was szybko i zwięźle przez wszystkie misje z jakimi będziecie mieć styczność w tej grze. Do każdej misji dołączamy zapisane stany gry (save'y przeznaczone są do polskiej wersji gry), które mogą się czasem przydać. Po informacje ogólne dotyczące sposobu likwidacji przeciwników, osłony, poruszania się czy rodzaju elementów na ekranie, odsyłam do naszego poprzedniego poradnika, dotyczącego pierwszej odsłony "Call Of Duty". Przypominam, że w tych dziedzinach nic się nie zmieniło. Zapraszam do lektury.

Misja 1 - Amerykanie - Bastogne 1 (save)

Już na początku pierwsza misja nie należy do prostych. Po szybkiej naradzie z dowódcą udaj się za kolegami w głąb lasu, tam czekać będzie na Ciebie patrol niemiecki, po szybkiej likwidacji (lepiej się nie wychylaj) wracaj do dowódcy wraz z kolegami. Wskakuj do jeepa - niestety, część kolegów nie miała tyle szczęścia co Ty. Po drodze przyjdzie likwidować Ci wrogów poruszających się zarówno pojazdami, jak i pieszo, szczególną uwagę zwracaj na ciężarówki wypełnione żołnierzami. Pojedyncze jednostki naziemne możesz zlikwidować dużo łatwiej ogniem ciągłym. Kiedy dotrzesz do budynku, w którym znajdują się Twoi koledzy, wyskocz z auta i idź za sierżantem Andersonem. Będziesz musiał odwiedzać okopy i likwidować w nich nazistów z karabinu maszynowego, a na koniec przyjdzie Ci zabrać bazookę znajdującą się koło okopów i unieszkodliwić kilka nadjeżdżających czołgów. Strzelaj celnie i chowaj się za drzewami, uważając na żołnierzy wroga i wybuchające pociski.

Misja 2 - Amerykanie - Bastogne 2 (save)

Wracasz do poprzedniego pola walki razem z kompanią przyjaciół. Podążaj za nimi likwidując po drodze odziały nieprzyjaciela. Najlepiej kładź się w takich sytuacjach na ziemi i pojedynczymi strzałami eliminuj wroga. Gdy przyjdzie Ci szturmować budynek, zwróć szczególną uwagę na karabin maszynowy nieprzyjaciela, możesz sobie pomóc w jego eliminacji granatem. Oczyść wszystkie budynki i pomieszczenia. Następnie wyeliminuj wszystkie odziały nazistów zaalarmowane przez schwytanego przez nas żołnierza niemieckiego. Teraz przejdź przez stodołę i zacznij oczyszczać las oraz niemiecki posterunek (uważaj na pole minowe). Na koniec rozbij niemiecki konwój za pomocą bazooki na rozkaz swego zwierzchnika.

Misja 3 - Amerykanie - Foy (save)

Misja nie należy do najprostszych. Biegnij za kolegami zatrzymując się i chroniąc za stogami siana. Powtarzaj czynność aż dotrzesz do drewnianego budynku. Weź karabin snajperski od zmarłego kolegi i zlikwiduj obserwatora niemieckiego. Ruszaj oczyszczać teren po lewej. Napotkasz na duży opór. Wysadź działo i ruszaj oczyszczać pomieszczenia. Wyślij w powietrze niemieckiego tygrysa i wykonaj szturm na kościół. Wewnątrz wespnij się na samą górę i ze snajperki wyeliminuj żołnierzy niosących panzershrecki (uważaj na pozostałych wrogów). Ruszaj dalej przez most ostrzeliwany przez wrogi czołg, przedrzyj się przez niego w pozycji pochylonej, wyeliminuj wrogów po drugiej stronie, a na koniec wysadź czołg za pomocą bazooki.

Misja 4 - Amerykanie - Noville (save)

Po zeskoczeniu z czołgu ruszaj z grupą żołnierzy i oczyszczaj wszystkie budynki, ogień przerwij w miejscu, gdzie Twój kolega wysadzi ścianę piwnicy. Rozpocznij kolejny szturm na niemieckie pozycje. Podążaj ulicą, powoli i ostrożnie aż dotrzesz do willi, do której wejdziesz bocznym wejściem z prawej strony (po drodze uważaj na wroga). Zaraz po przejściu przez kuchnię po prawej stronie masz panzershrecka, więc biegaj po budynku i z okien eliminuj nadjeżdżające czołgi oraz nadbiegających żołnierzy. Gdy usłyszysz, że zbliżają się posiłki biegnij w wyznaczone na mapie miejsce, chwyć MG42 i osłaniaj nadbiegających przyjaciół. Po udanej eskorcie zacznij znowu utrzymywać pozycję w willi ostrzeliwując z okien czołgi i piechotę, aż do czasu kiedy nadlecą amerykańskie samoloty.

Misja 5 - Brytyjczycy - Bomber (save)

Jest to misja na samolocie, która sprawdzi naszą celność. Na początek zasiądź za wyznaczonym działkiem i celnie strzelaj do wroga. Po jakimś czasie zacznie się prawdziwy młynek, zginą inni strzelcy, więc biegaj od jednego do drugiego działka skutecznie strzelając do nadlatujących samolotów. Międzyczasie odetnij paliwo do dwóch silników samolotu. Następnie otwórz luki bombowe i spuść ładunek. Na koniec ugaś pożar za pomocą gaśnicy - miłego lotu w dół :).

Misja 6 - Brytyjczycy - Train Bridge (save)

Po miękkim lądowaniu na drzewie, zostajesz uwolniony przez partyzantów. Nie czekając na nic ruszaj razem z nimi likwidując niemieckie patrole. Następnie oczyść zabudowania z dogodnej pozycji. Kolejnym zadaniem będzie likwidacja Niemców, którzy dotarli na miejsce ciężarówką. Nie powinno być tu najmniejszych kłopotów. Podążaj dalej za nowymi kolegami. eliminując przy okazji pojawiające się wrogie jednostki piechoty, aż dojdziesz do tunelu. Przejdź przez niego na drugą stronę i oczyść całą okolicę. Ruszaj dalej aż do budki przed mostem, w której będzie kilku Niemców, a później wyczyść bunkier. Teraz możesz biec na most, zejdź w kilku miejscach po drabinie na filary mostu, wyeliminuj strażników i podłóż ładunki. Wracaj do partyzantów na wzgórzu i na sygnał dowódcy wysadź most. Teraz uciekaj, zatrzymując się co jakiś czas i likwidując ścigające Was patrole. Powtarzaj czynność, aż dobiegniesz do stodoły z której weźmiesz ciężarówkę. Podczas jazdy strzelaj do napotkanych wrogów dopóki nie zakończy się misja.

Misja 7 - Brytyjczycy - Sicily 1 (save)

Nie ma co ukrywać - jest to jedna z dłuższych i trudniejszych misji. Wyskakuj z łodzi i wraz z partyzantami rozpocznij eliminację przeciwników w drewnianych domkach oraz bunkrach. Wsiądź do ciężarówki. Kiedy się zepsuje, kontynuuj drogę pieszo. Dotrzesz do latarni, w której wyeliminuj wrogów i podłuż ładunki. Teraz możesz iść do głównego obozu nieprzyjaciela. Zacznij likwidację przeciwników dopiero będąc w pomieszczeniach. Stojąc na balustradzie nie próbuj swych sił. Zlikwiduj wszystkie radia i rusz schodami na dół. Dotrzesz do grupy kolegów, idź z nimi przez kolejne drzwi, eksterminując po drodze jak największą ilość Niemców. Po wejściu do środka oczyszczaj kolejno pomieszczenia (nie zapomnij zebrać tajnych dokumentów). Rusz w stronę windy, a następnie zjedź nią w dół. Na niższym piętrze znajdują się trzy działa, poruszając się po kolei przez pomieszczenia i likwidując cały czas przeciwników spokojnie podłożysz te trzy ładunki. Po wysadzeniu dział zaczną przybiegać posiłki niemieckie, stocz batalię i udaj się do składu amunicji, gdzie podłożysz kolejne ładunki. Wróć do windy i wyjedź w górę, wyjdź na dziedziniec, zabij nazistów, spotkaj kolegów i wyeliminuj kolejne niemieckie posiłki. Teraz już tylko wskakuj do motocyklu, który prowadzić będzie Twój kolega.

Misja 8 - Brytyjczycy - Sicily 2 (save)

Misję zaczynasz jadąc na motorze, do którego wcześniej wsiadłeś. Ostrzeliwuj wroga tak celnie jak tylko się da. W momencie kiedy już zlecisz z motoru i będziesz jeszcze w szoku, ruszaj szybko przed siebie uważając na ostrzał z czołgu. Biegnij ciasnymi uliczkami przed siebie za kolegą, ciągle likwidując przeciwników, którzy co chwila wyskakują z jakiś zaułków. W końcu dobiegniesz do przystani, gdzie musisz oczyścić bunkier i molo. Wsiądź do niemieckiej łodzi patrolowej. Teraz już musisz tylko celnie strzelać do nadpływających łodzi nieprzyjaciela.

Misja 9 - Rosjanie - Trenches (save)

Misje rosyjskie zawsze zapierają dech w piersiach i nie inaczej jest z tą. Wysiądź z pociągu i przesiądź się do ciężarówki, która cudem dotrze na miejsce walk. Biegnij do okopów po swój przydział amunicji i ruszaj na front, by z okopów odeprzeć ataki nazistów. Następnie udaj się za swoim dowódcą, oczyść bunkier i chroń drugą stronę frontu. Po odpartym ataku przyjdzie Ci wysadzić trzy wrogie czołgi. Zacznij od tego najbliżej lewej strony i poruszaj się w prawo, wysadzając cele i eliminując międzyczasie wrogich żołnierzy. Po udanej operacji będziesz musiał wyeliminować żołnierzy z pobliskiej wioski. Udaj się tam po drodze uważając na przeciwników. Gdy dotrzesz do domków, oczyść je od środka, a następnie utrzymaj się przy życiu przez dwie minuty, najlepiej położyć się w jakimś kącie i strzelać do wbiegających nazistów.

Misja 10 - Rosjanie - Ponyri (save)

Rozpoczynasz misję na środku drogi, więc od razu zacznij podążać za czołgami, aby mieć wśród nich schronienie przed wrogimi pociskami. Po drodze likwiduj żołnierzy nieprzyjaciela, aż dotrzesz do stacji. Przygotuj się na ciężką walkę. Po zdobyciu stacji rozpocznie się szturm na miasto musisz wcześniej oczyścić główną drogę z nazistów, co nie będzie trudnym zadaniem. Następnie dostaniesz rozkaz zlikwidowania karabinu maszynowego, gdy to uczynisz ruszaj z oddziałem w dalszą drogę. Teraz otrzymasz rozkaz ochrony towarzysza, który ma wysadzić czołg nieprzyjaciela. Likwiduj w tym celu wszystkich w obszarze, w jakim znajduje się ten człowiek. Podczas drogi powrotnej zlikwiduj kolejnego operatora karabinu maszynowego, uprzykrzającego życie Twoim kolegom. Uważaj w tym miejscu na opór. W tym momencie czeka Cię szturm na fabrykę i wcześniejsza eliminacja jej strażników. Gdy już znajdziesz się w środku, przeszukuj pomieszczenie jedno po drugim oczyszczając je z wrogich jednostek. W momencie kiedy do środka wjedzie czołg, biegnij szybko na środek hangaru, weź bazookę i rozpraw się z draniem.

Misja 11 - Rosjanie - Kursk (save)

Kolejna misja w grze wymagająca celnego oka, tym razem jesteś operatorem czołgu. Jadąc przed siebie wąską drogą wraz z odziałem swoich kolegów, likwiduj wszystko, co napotkasz na swej drodze, każdy budynek i każdą wrogą jednostkę. Gdy w końcu wjedziesz na dużą wolną przestrzeń, znajdź sobie dogodne miejsce i z daleka rozpraw się ze wszystkimi maszynami wroga. Szczególnie uważaj na Niemców pochowanych w budynkach. Dodatkowo zawsze możesz się chować za czołgami sprzymierzonymi używając ich jako tarczy.

Misja 12 - Rosjanie - Kharkov 1 (save)

Nie ukrywam, że jest to misja trudniejsza. Na początek chroń się za pancerzem jadących ulicą czołgów i uważaj na Niemców pochowanych w okolicznych zabudowaniach. Gdy pierwszy czołg zostanie zniszczony, dostaniesz rozkaz namierzenia trzech wrogich dział. W tym celu podążaj wraz z łącznikiem w pierwsze miejsce - po drodze napotkasz średniej wielkości opór niemiecki. Kiedy już będziesz na miejscu, wychyl się zza ściany i skieruj lornetki na wrogi czołg, gdy zapali się czerwone światło, naciśnij przycisk strzału i tak postępuj kolejno z jeszcze dwoma celami, nie zapominając po drodze o czyhających w każdym miejscu wrogach. Gdy zniszczysz ostatni cel, wyjdź na ulicę i podążaj znowu równocześnie z kompanią pancerną. Gdy pojawi się wrogi Tygrys, chwyć leżącą nieopodal bazookę i załatw sprawę. W pewnym momencie jeden z naszych czołgów zrobi dużą dziurę w pobliskim murze. Rusz tą drogą oczyszczając pobliskie gruzowiska z wrogich osobników. Dotrzesz do bloku, który strzeżony jest przez kilka działek maszynowych znajdujących się w oknach. Zlikwiduj je i przypuść szturm na wnętrze budynku. Po spenetrowaniu wszystkich pomieszczeń udaj się na plac, który również przyjdzie Ci oczyścić, łącznie z czołgiem, który niedługo się pojawi.

Misja 13 - Rosjanie - Kharkov 2 (save)

Jest to ostatnia misja, więc jak przystało na uwieńczenie dotychczasowej rozgrywki będzie ona wyjątkowo trudna. Na początek znajdź sobie ukrycie za wielkim wrakiem samochodu - z tego miejsca likwiduj nadbiegających nieprzyjaciół. Następnie znajdź schronienie w budynku na rogu i z niego kontynuuj obronę, aż do przybycia czołgów, wtedy szybko udaj się do swojego zwierzchnika - będziesz musiał go osłaniać, co nie będzie prostym zadaniem. Biegnij przed nim, eliminując jak największą ilość przeciwników - będziesz zatrzymywał się co jakiś czas w danym punkcie, więc wykorzystaj ten czas na zebranie apteczek, które porozrzucane są w niedalekim obszarze. Chroń go, aż dotrze do pobliskiego budynku i wezwie grupę saperów, których również będziesz musiał osłaniać. Weź jednak najpierw karabin snajperski i zlikwiduj operatorów dział maszynowych, następnie biegnij przed saperami, strzelaj do wrogich jednostek i nie pozwól im zginąć. Gdy podłożą ładunki, Twój oddział się przegrupuje, a następnie zrobi małą zbiórkę na placu. Wkrótce zostaniesz zaatakowany przez bombowce nieprzyjaciela, które będziesz musiał wyeliminować za pomocą celnych strzałów oddanych z pobliskiego działa przeciwlotniczego. Po odpartym nalocie wraz z grupą towarzyszy udaj się w prawo, aby oczyścić pobliski budynek. Później czeka Cię tylko batalia na stacji kolejowej. Na początek przyjdzie Ci zlikwidować cztery czołgi nieprzyjaciela. W tym celu wykorzystaj działo znajdujące się na peronie, później będziesz musiał już tylko przeżyć dwie minuty, w ciągu których przybędą posiłki, które wyprą wroga, zakończą misję i całą grę.

Toldi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy