Reklama

Black & White 2 na nowe konsole?

Słynny zespół deweloperski Lionhead rozważa obecnie czy nie podjąć prac nad przeniesieniem kontynuacji swojej nowatorskiej gry strategicznej na konsole następnej generacji.

Pierwsza edycja rozpoczętej w 2001 roku serii była bezapelacyjnym bestsellerem. Wymyślona przez Petera Molyneuxa zabawa w boga została szybko doceniona przez graczy. Teraz zaś legendarny twórca gier i szef zespołu Lionhead zastanawia się nad planami na przyszłość.

Podczas ostatniej konferencji prasowej firmy Electronic Arts, która odpowiada za wydawanie i dystrybucję produkcji grupy Molyneuxa, szef firmy ujawnił, że grupa kończy prace nad "Black & White 2" i już pracuje nad innymi tytułami, które trafią na konsole Sony PlayStation 3 oraz Microsoft Xbox 360.

Molyneux stwierdził również, że przeniesienie na te platformy czarno-białej strategii jest brane pod uwagę. Jak powiedział: "Technicznie... to byłoby proste do zrobienia. Te maszyny mają moc, żeby "Black & White 2" działała. Jedynym problemem jest sterowanie".

"Musielibyśmy wrócić do koncepcji gry, kiedy nie korzystano jeszcze z myszek. To, co daje nam myszka, to powiedzmy "dwa guziki, po środku rolka i to wszystko" - nie mamy też klawiatury (teoretycznie mamy tam skróty klawiszowe). Więc jeśli mamy to zrobić na platformy następnej generacji, musimy przyjąć nowy punkt widzenia. Myszka dawała wolność w zbieraniu przedmiotów, a teraz trzeba to zmienić".

Zespół Lionhead rozważa prace nad przeniesieniem "Black & White 2" na next-geny już od prawie miesiąca. Grupa jednak posiada już zestawy deweloperskie do podjęcia prac nad innymi projektami. Tym samym można zakładać, że wkrótce pojawi się również kontynuacja gry RPG "Fable".

"Black & White 2" to strategia, w której gracze mają za zadanie objąć władzę nad jedną z nacji fantastycznego świata położonego gdzieś na małych wysepkach pośrodku oceanu. W odróżnieniu od pierwszej części, tym razem zabawa będzie koncentrowała się na prowadzeniu walk zbrojnych z wykorzystaniem rozmaitych technologii. Premiera edycji dla komputerów klasy PC jest zaplanowana na przełom września i października bieżącego roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy