Reklama

Konkurs: Uniwersum Metro 2033

Mamy dla was propozycję kolejnego konkursu, w którym do zgarnięcia są egzemplarze trzymającej w napięciu do ostatniej kartki, postapokaliptycznej powieści z Uniwersum Metro 2033 Piter! Zapraszamy do zabawy.

O książce:

Uniwersum Metro 2033 jest międzynarodowym projektem Dmitrija Glukhovsky'ego (autora bestsellerowych powieści Metro 2033 i Metro 2034), w którym biorą udział różni pisarze, osadzający swoje historie w realiach Metra 2033.

Dawniej: Piotrogród, Leningrad; dziś: Sankt Petersburg, Petersburg lub po prostu Piter. W mieście nad Newą, podobnie jak w Moskwie, atomową apokalipsę przetrwali tylko ci, którzy mieli szczęście znaleźć się w odpowiednim miejscu, czyli w metrze.

...my wszyscy już umarliśmy. Tom Waits rozbrzmiewający w martwej ciszy opuszczonej kafejki. Mokry petersburski blues w deszczową noc Newskiego Prospektu... Biała grubościenna filiżanka na masywnym spodku. Czarna skorupa wewnątrz.

Reklama

Ochrypły, straszny głos Waitsa brzmi Iwanowi w uszach. W martwej ciszy trzaskają milirentgeny, promieniowanie gamma przechodzi przez cienkie ściany. Echo. Iwan stoi na ulicy i słucha radioaktywnego bluesa. W ręku trzyma strzelbę z dwiema lufami...

Iwanowi Mierkułowowi, diggerowi z Wasilieostrowskiej, przygotowania do ślubu przerywa wybuch wojny z Chodnikami, na których padło podejrzenie kradzieży agregatu prądotwórczego. Lokalne starcie wkrótce przerodzi się w coś o wiele poważniejszego. Kto okaże się prawdziwym sojusznikiem, a kto zdrajcą? W obronie zasad i własnej stacji Iwan będzie musiał podjąć nierówną walkę.

Zasady konkursu:

Odpowiedz poprawnie na pytanie numer jeden oraz udziel jak najciekawszej odpowiedzi na pytanie numer dwa:

1. W którym roku doszło do wybuchu w elektrowni atomowej w Czarnobylu?

2. Jak uważasz, dlaczego uniwersum Metro stało się tak bardzo popularne? Co sprawiło, że miliony osób zachwycają się zarówno książkami, jak i grami z tej serii? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Swoje odpowiedzi przesyłajcie na adres konkurs-gry@firma.interia.pl, w temacie wpisując "Konkurs - Piter". Na Wasze zgłoszenia czekamy do 9 grudnia.

Więcej szczegółów na temat tego konkursu znajdziecie w naszym regulaminie.

Nagrody:

Na szczęśliwych zwycięzców czeka dziesięć egzemplarzy powieści "Piter" autorstwa Szymuna Wroczka.

Sponsorem nagród jest wydawnictwo Insignis.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy