Reklama

Konkurs: Rytuał

Uwaga miłośnicy horroru! W naszym nowym konkursie możecie zdobyć DVD z filmem Rytuał, który przedstawia przerażającą opowieść o mrocznych stronach wiary. Zapraszamy do zabawy.

O filmie:

Najnowszy film Mikaela Hafströma, autora głośnego dramatu "Zło" to trzymająca w napięciu opowieść o mrocznych stronach wiary. Obraz, w którym główną rolę zagrał zdobywca Oscara Anthony Hopkins debiutuje na Blu-ray i DVD i od 14 października jest dostępny w ofercie Galapagos Films.

Michael Kovak (Colin O'Donoghue) po czterech latach nauki w seminarium przeżywa kryzys wiary i postanawia nie przystępować do święceń kapłańskich. Jego przełożony ojciec Matthew (Toby Jones) nie zgadza się z tą decyzją. Kiedy widzi w jaki sposób Michael udziela odpuszczenia grzechów umierającej kobiecie, dochodzi do wniosku, że chłopak jest "urodzonym" księdzem i wysyła go do Rzymu, by wziął udział w szkoleniu egzorcystów.

Reklama

Na miejscu młody ksiądz poznaje piękną reporterkę Angelinę (Alice Braga) pracującą nad artykułem o egzorcystach. Ich znajomość nie pozostaje niezauważona przez innego księdza - ojca Xaviera (Ciaran Hinds), który wiedząc, że Michael przeżywa kryzys wiary umawia go na spotkanie ze swoim przyjacielem, ekscentrycznym egzorcystą ojcem Lucasem (Anthony Hopkins).

Na miejscu Michael jest świadkiem egzorcyzmów jakie ojciec Lucas przeprowadza na ciężarnej 16-latce, ofierze gwałtu dokonanego przez własnego ojca. Niestety, wszelkie wysiłki księdza kończą się fiaskiem. Mimo wielu prób egzorcyzmy nie przynoszą efektu, a dziewczyna i jej nienarodzone dziecko umierają.

Wkrótce po tych dramatycznych wydarzeniach ojciec Lucas zaczyna zdradzać objawy opętania. Jedyną osobą, która może go ocalić jest Michael. Czy jednak cierpiący na kryzys wiary młody ksiądz jest w stanie pokonać potężnego demona?

Historia opowiedziana w "Rytuale" inspirowana jest autentycznymi wydarzeniami opisanymi przez włoskiego dziennikarza Matta Baglio, który początkowo chciał napisać artykuł o organizowanych przez Watykan szkoleniach egzorcystów, ale temat wciągnął go tak dalece, że ostatecznie napisał na ten temat książkę.

Na ekrany amerykańskich kin "Rytuał" wszedł 28 stycznia 2011 roku w pierwszy weekend zarabiając ponad 14 milionów dolarów (produkcja filmu pochłonęła 37 milionów dolarów). Do polskich kin obraz trafił 1 kwietnia tego samego roku i obejrzało go 179.000 widzów . Wpływy ze sprzedaży biletów na film na całym świecie wyniosły ponad 96 milionów dolarów.

Zwiastun filmu Rytuał:

Zasady konkursu:

Odpowiedz poprawnie na pytanie numer jeden oraz udziel jak najciekawszej odpowiedzi na pytanie numer dwa:

1. Wymień przynajmniej trzy filmy, w których występował motyw opętania lub egzorcyzmów.

2. Czy wierzysz w to, że ciało i dusza człowieka mogą zostać opętane przez demony? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Swoje odpowiedzi przesyłajcie na adres konkurs-gry@firma.interia.pl, w temacie wpisując Konkurs - Rytuał. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 28 października.

Więcej szczegółów na temat tego konkursu znajdziecie w naszym regulaminie.

Nagrody:

Na szczęśliwych zwycięzców czekają dwa egzemplarze filmu Rytuał.

Sponsorem nagród jest firma Galapagos Films.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy