Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Konkurs: Królestwo Słońca

Poznajcie Jed DeLanda, bohatera książki Królestwo Słońca, który rusza z misją w przeszłość, do miasta Majów z roku 664, by poznać odpowiedź na pytanie: czy nadchodzi nasz koniec? Zainteresowani taką powieścią? Zapraszamy do konkursu! Do wygrania jest 10 egzemplarzy.

O książce:

Reklama

Przez tysiące lat przeznaczenie ludzkości było wplecione w tkaninę historii i żadne największe nawet przełomy naukowe czy techniczne nie mogły tego zmienić. Przepowiedziana nam zagłada jest nieuchronna. Przypadek krzyżuje plany misji ocalenia. Czy można jeszcze zmienić nieubłagany wynik Gry Ofiarnej?

Stany Zjednoczone stają się celem ataku, przy którym zamach z 11 września to drobny incydent. Naukowcy odkrywają, że zostało to dokładnie przepowiedziane w tajemniczym kodeksie Majów. Najważniejszy... i ostatni zapis dotyczy daty 21 grudnia 2012 r. Potem nie ma już nic. Genialny matematyk Jed DeLanda, wraca do czasów świetności cywilizacji Majów. Nie fizyczne. Kopia jego umysłu zostaje zagnieżdżona w głowie ówczesnego wojownika. To największy sukces w dziejach ludzkości. I prawdopodobnie ostatni, bo znana jest już data wyznaczająca kres istnienia ludzkiego gatunku.

Jed miał poznać sekrety mistrzów narzędzia przepowiadania przyszłości - tajemniczej Gry Ofiarnej i znaleźć przyczyny nadciągającej zagłady. Jest setki kilometrów od celu, sam w obcym miejscu i w obcym czasie. Wiedza z przyszłości i umysł matematyka to jego broń. Ale czy można powstrzymać przeznaczenie?

Zasady konkursu:

Odpowiedz poprawnie na pytanie numer jeden oraz udziel jak najciekawszej odpowiedzi na pytanie numer dwa:

1. Jak nazywają się rodzice autora książki Briana Damato? Podaj ich imiona.

2. Jak myślisz, dlaczego książki z gatunku sensacji, traktujące o zbliżającej się apokalipsie, są tak popularne wśród czytelników? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Swoje odpowiedzi przesyłajcie na adres konkurs-gry@firma.interia.pl, w temacie wpisując "Konkurs - Królestwo Słońca". Na Wasze zgłoszenia czekamy do 2 lipca.

Więcej szczegółów na temat tego konkursu znajdziecie w naszym regulaminie.

Nagrody:

Na szczęśliwych zwycięzców czeka dziesięć egzemplarzy powieści Królestwo Słońca.

Sponsorem nagród jest wydawnictwo Fabryka Słów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje