Reklama

Konkurs - DVD Harry Potter i Insygnia Śmierci część 2

Od 11 listopada na DVD i Blu-ray ukazała się superprodukcja "Harry Potter i Insygnia Śmierci część 2" w reżyserii David Yatesa. Jest to ósmy i ostatni zarazem film, który powstał w oparciu o bestsellerową serię książek autorstwa Joanne Kathleen Rowling. Z tej okazji zapraszamy was do udziału w konkursie, w którym możecie zdobyć magiczne krążki DVD.

O filmie:

Film Harry Potter i Insygnia Śmierci: część 2 opowiada o ostatecznym starciu nastoletniego czarodzieja Harry'ego Pottera z jego odwiecznym wrogiem Voldemortem. Aby go pokonać Harry, Ron i Hermiona wyruszają w niebezpieczną wyprawę, której celem jest odnalezienie horkruksów - magicznych przedmiotów, w których Ten Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać zamknął części swojej duszy zapewniając sobie nieśmiertelność. Zniszczenie horkruksów oznacza zniszczenie samego Voldemorta.

Niestety, w świecie czarodziejów nie jest spokojnie. Śmierciożercy, wywołują wojnę, której celem jest zniszczenie wszystkich sympatyków Mugoli oraz uczynienie z Voldemorta władcy wszystkich czarodziejów, a później całego, również ludzkiego, świata. Sympatycy Czarnego Pana przejmują kontrolę nad Ministerstwem Magii, a nawet Hogwartem. Jednak najważniejszym dla Voldemorta łupem, którego Śmierciożercy nieustannie szukają, jest Harry Potter...

Reklama

Nastoletni czarodziej wraz z przyjaciółmi staje do wyścigu z czasem, w którym stawką jest jego życie oraz przyszłość świata. Musi odnaleźć i zniszczyć wszystkie horkruksy zanim znajdą do wysłannicy Czarnego Pana. Szukając wskazówek, Harry odkrywa starą i prawie zapomnianą opowieść - legendę o Insygniach Śmierci. Jeżeli okaże się ona prawdziwa, może dać Voldemortowi ogromną władzę, której tak pożąda.

Druga część filmu rozpoczyna się w momencie, w którym zakończyła się część poprzednia. Voldemort kradnie z grobowca Albusa Dumbledore'a Czarną Różdżkę będącą nie tylko najpotężniejszą różdżką znaną czarodziejom, ale również jednym z tytułowych Insygniów Śmierci - potężnych artefaktów dających posiadaczowi władzę nad śmiercią.

Tymczasem Harry, Hermiona i Ron kontynuują poszukiwania horkruksów. Aby je zdobyć będą musieli włamać się do banku Gringotta oraz powrócić do Hogwartu, w którym władzę sprawuje teraz złowrogi Severus Snape (Alan Rickman) - jeden z najbardziej zaufanych sług Voldemorta.

Czy ich misja się powiedzie? Czy przyjaciele odnajdą wszystkie horkruksy i pokonają Voldemorta przywracając pokój w świecie czarodziei? Odpowiedź w ostatniej części filmowej sagi i przygodach Harry'ego Pottera.

Ekranizację ostatniego tomu powieściowego cyklu J.K. Rowling wyreżyserował David Yates, który wcześniej z powodzeniem przeniósł na duży ekran Harry'ego Pottera i Zakon Feniksa oraz Harry'ego Pottera i Księcia Półkrwi. W rolach głównych po raz kolejny wystąpili związani z serią od samego początku: Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson.

Na ekrany kin część druga superprodukcji Harry Potter i Insygnia Śmierci weszła 15 lipca 2011 w ciągu pierwszego weekendu zarabiając na całym świecie ponad 483 milionów dolarów, co dało jej pierwsze miejsce na liście najlepszych otwarć wszech czasów. W ciągu zaledwie 17 dni od premiery wpływy ze sprzedaży biletów na całym świecie przekroczyły 1 miliard dolarów, co uczyniło film najbardziej dochodową odsłoną sagi o przygodach Harry'ego Pottera i najbardziej dochodową produkcją w historii studia Warner Bros.

Zwiastun filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Cześć 2:

Zasady konkursu:

Odpowiedz poprawnie na pytanie numer jeden oraz udziel jak najciekawszej odpowiedzi na pytanie numer dwa:

1. Jak ma na imię siostra najpotężniejszego czarodzieja swoich czasów a zarazem dyrektora Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, Albusa Dumbledora?

2. Jaki jest twój ulubiony czar z uniwersum Harry'ego Pottera? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Swoje odpowiedzi przesyłajcie na adres konkurs-gry@firma.interia.pl w temacie wpisując Konkurs - Insygnia Śmierci 2. Na wasze zgłoszenia czekamy do 1 grudnia.

Więcej szczegółów na temat tego konkursu znajdziecie w naszym regulaminie.

Nagrody:

Na szczęśliwych zwycięzców czekają trzy egzemplarze filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci, część 2.

Sponsorem nagród jest firma Galapagos Films.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje