Reklama

Konkurs - Assassin's Creed: Tajemna Krucjata

Emocjonująca opowieść o przygodach najbardziej znanego asasyna, który swoim poświęceniem zmienił bieg historii - tak prezentuje się początek kolejnego tomu z serii Assassin's Creed Olivera Bowdena. Zainteresowani wygraniem egzemplarza książki?

O książce:

Assassin's Creed: Tajemna Krucjata opowiada o losach Altaira ibn-La'Ahada - legendarnego reformatora Zakonu, Mistrza i zarazem jednego z najwybitniejszych asasynów w dziejach Bractwa. Narrację prowadzi Niccolo Polo, ojciec słynnego podróżnika - Marco. Zdaje on swojemu bratu - Maffeo - relację z tego, co przekazał mu sam Altair.

Z opowiadania Niccolo czytelnik dowie się o dzieciństwie osieroconego Altaira, spędzonym w twierdzy w Masjafie, o jego dojrzewaniu, młodzieńczych misjach i stopniowym odkrywaniu prawdziwego znaczenia asasyńskiego Credo. Losy Altraira zawiodą nas do Ziemi Świętej i na Cypr; dowiemy się, jak Altair poznał kobietę swojego życia - Marię Thorpe - oraz jak tragicznie splotły się losy jego rodziny z pełnioną przez niego funkcją przewodzenia Bractwu; wreszcie, będziemy mogli prześledzić duchową ewolucję słynnego asasyna, który z krnąbrnego, zapalczywego, zbyt pewnego siebie i łamiącego zasady Credo młodzieńca, staje się dojrzałym członkiem Zakonu, w pełni świadomym swojego powołania i misji.

Reklama

Książka Assassin's Creed: Tajemna Krucjata to nie tylko wspaniała opowieść o życiu Altaira, Mistrza asasynów, to także brakujące ogniwo narracji, znakomicie łączące powieści Assassin's Creed: Renesans i Assassin's Creed: Bractwo, z zapowiadanym już na jesień 2012 roku tytułem Assassin's Creed: Objawienia, który przedstawia losy renesansowego asasyna, Ezia Auditore, podążającego tym razem śladami swojego średniowiecznego mistrza. Poniżej prezentujemy fragment powieści Assassin's Creed: Tajemna Krucjata w interpretacji Marcina Perchucia.

Fragment powieści Assassin's Creed: Tajemna Krucjata:

Zasady konkursu:

Odpowiedz poprawnie na pytanie numer jeden oraz udziel jak najciekawszej odpowiedzi na pytanie numer dwa:

1. Którą z kolei powieścią z serii Assassin's Creed jest Tajemna Krucjata?

2. Jak myślisz, czy współcześni asasyni ze świata gier (Agent 47 - Hitman, Sam Fisher - Splinter Cell, Solid Snake - Metal Gear Solid ) bardzo różnią się od tych z czasów średniowiecznych (prezentowanych w serii Assassin's Creed)? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Swoje odpowiedzi przesyłajcie na adres konkurs-gry@firma.interia.pl, w temacie wpisując "Konkurs - Tajemna Krucjata". Na Wasze zgłoszenia czekamy do 24 maja.

Więcej szczegółów na temat tego konkursu znajdziecie w naszym regulaminie.

Nagrody:

Na szczęśliwych zwycięzców czeka dziesięć egzemplarzy powieści Assassin's Creed: Tajemna Krucjata.

Sponsorem nagród jest wydawnictwo Insignis.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje