Wydanie urodzinowe komiksu "Kajko i Kokosz. Szkoła latania"

W lipcu br. przypada 90. rocznica urodzin Janusza Christy - jednego z najważniejszych autorów w historii polskiego komiksu, twórcy m.in. "Kajtka i Koka", "Kajka i Kokosza" "Gucka i Rocha". W ramach obchodów tego jubileuszu, na 17 lipca br. wydawnictwo Egmont zaplanowało premierę wyjątkowego albumu "Kajko i Kokosz. Szkoła latania - Wydanie urodzinowe!". To adaptacja klasycznej opowieści Janusza Christy w wykonaniu wielu polskich autorów komiksów różnych pokoleń.

Tomasz Kołodziejczak, pomysłodawca i redaktor tomu podkreśla, że to wydanie wyjątkowe - unikalny na skalę światową projekt, opublikowany tylko w jednym wydaniu - na rocznicę. 

Autorem okładki albumu "Kajko i Kokosz. Szkoła latania - Wydanie urodzinowe!" jest Krzysztof Gawronkiewicz.

W ramach obchodów 90. rocznicy urodzin Janusza Christy Fundacja "Kreska" przygotowuje dla fanów twórczości Mistrza weekend pełen atrakcji.  W gdańskim CH Manhattan w dniach 19-20 lipca odbędą się warsztaty, prelekcje i panele dyskusyjne. Organizatorzy zapraszają też na wystawę pamiątek i oryginalnych prac Janusza Christy.

Reklama

Na czerwiec planowana jest emisja monety "Kajko i Kokosz. Szkoła latania". To to drugi numizmat z wizerunkami bohaterów legendarnej serii stworzonej przez Janusza Christę przygotowany przez Mennicę Gdańską.

INTERIA/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Kajko i Kokosz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy