Szerlok Worms i jego niesamowite przygody
Poczciwa, choć momentami nieco pazerna, dżdżownica-detektyw, która lubuje się w oglądaniu programów o glebogryzarkach i rozwiązywaniu dużych problemów małych żyjątek oraz doktor Jaszczurka Zwinka to duet niesamowity. Dzielnie stawiają czoła przestępczym kreaturom przyrodniczego półświatka i mimo swoich niepozornych rozmiarów niejeden raz ratują środowisko przed ogromną katastrofą.
Już dziś premiera pierwszego tomu przygód Szerloka Wormsa zatytułowanego "Niesamowity Szerlok Worms i niebieskie monstrum". Autorem albumu jest debiutujący rysownik i scenarzysta, Łukasz Auguścik. Komiks został nagrodzony w czwartej edycji "Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci".
W tomie pierwszym, Szerlok Worms wraz z doktorem Jaszczurką Zwinką będzie musiał zidentyfikować tajemniczego porywacza, którego rysopis nie przypomina żadnego znanego nauce zwierzęcia. Warto sięgnąć po komiks, by przekonać się, czy wystarczy robaczej dedukcji, aby rozwiązać zagadkę i stawić czoła zagrożeniu.
Skąd pomysł na tak oryginalną postać tytułowego bohatera? Autor komiksu zdradza, że pewnego letniego dnia wpadł mu do głowy pomysł na kryminał, którego akcja toczy się w świecie zwierząt.
Komiks przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W fabułę serii wplecione są ciekawostki dotyczące świata zwierząt i roślin, dlatego nie zawiodą się również starsi miłośnicy polskiej przyrody oraz wielbiciele kryminałów, bo w końcu "Niesamowity Szerlok Worms" to komiks z wątkiem detektywistycznym.
Łukasza Auguścik jest autorem rysunków i scenariusza do albumu. Komiksowa opowieść o Szerloku Wormsie to jego debiut. Z zawodu jest nauczycielem biologii i chemii, z zamiłowania rysownikiem, poszukiwaczem skarbów, miłośnikiem serów i biegaczem długodystansowym. Prywatnie autor jest jak superbohater łączący w nieznany nauce sposób życie ze wspaniałą żoną i córką, pracę nad tonami papierów, lokalne podróże i tworzenie komiksów z ciągłą walką ze swoimi największymi arcywrogami: chronicznym brakiem czasu, deficytem snu i nadmiarem pomysłów w stosunku do przewidywanej długości życia. Legendy głoszą, że czasem ma chwilę, aby złapać oddech. Ślepo wierzy, że dobro zawsze zwycięża zło.
Konkurs im. Janusza Christy to inicjatywa podjęta w 2013 roku przez Wydawnictwo Egmont, mająca na celu promowanie nowych polskich twórców komiksowych oraz ich prac adresowanych do dzieci. Komiksy laureatów konkursu im. Janusza Christy utrzymane są w różnej konwencji - od zabawnej fantasy, przez humor, baśń i przygodę, po poważniejszy komiks obyczajowy. Rysowane różnymi technikami i w różnorodnej stylistyce plastycznej. Poszczególne serie adresowane są do dzieci w różnym wieku, od 6 do 12 lat. Całość kolekcji to interesująca i różnorodna oferta współczesnego komiksu dziecięcego, stworzonego przez nową generację polskich twórców.