Reklama

Nowa seria komiksów o przygodach Enoli - weterynarki od zadań specjalnych

​W niezwykłym Muzeum Historii Naturalnej pracuje równie niezwykła Enola, weterynarka specjalizująca się w pomaganiu stworzeniom z baśni i legend. A tych wcale nie brakuje - można je spotkać w wielu miejscach, o ile tylko dobrze się ich poszuka. Jak je znaleźć, i co najważniejsze, jak im pomóc? Odpowiedź kryje się w nowej serii komiksowej dla najmłodszych - "Enola i niezwykłe zwierzęta". Pierwszy tom cyklu ukazał się w marcu br.

Tytułowa bohaterka serii "Enola i niezwykłe zwierzęta" jest gotowa ruszyć na koniec świata, aby ratować dziwne istoty będące w potrzebie lub niebezpieczeństwie. Pierwszy tom jej przygód to album zbiorczy, który zawiera dwa tomy oryginalne: "Niesforny gargulec" i "Na ratunek jednorożcom".

W opowiadaniu "Niesforny gargulec" Enola zostaje wezwana do miasteczka, gdzie gargulec zdobiący ścianę kościoła ciągle oblewa wodą ludzi wychodzących z mszy. Parafianie mają już dosyć niesfornej rzeźby i domagają się jej usunięcia. Młoda weterynarka dociekliwie bada przyczynę zachowania gargulca. Początkowa diagnoza nie rozwiązuje jednak problemu - to nie lęk wysokości jest powodem dziwnego zachowania stwora. Czy Enola odkryje, dlaczego gargulec uparcie odwraca się w stronę wyjścia z kościoła i uprzykrza życie mieszkańcom miasteczka?

Reklama

W opowiadaniu "Na ratunek jednorożcom" Enola bada przyczynę dziwnego zachowania grupy jednorożców. Przez lata stworzenia żyły w pokoju z mieszkańcami pobliskiej wioski i przestrzegały wyznaczonych w lesie granic, po których mogły się poruszać. Pewnego dnia jednak jednorożce wtargnęły na teren ludzi i przestraszyły dzieci. W dodatku magiczne dotąd drzewa w lesie straciły swoją moc i uniemożliwiły ludziom pracę. Czy młoda weterynarka odkryje, co tak naprawdę dzieje się w wiosce?

Scenarzystą serii "Enola i niezwykłe zwierzęta" jest Joris Chamblain, współautor wielu opowieści dla dzieci, w tym znanych polskiemu czytelnikowi "Pamiętników Wisienki". Autorka ilustracji - Lucile Thibaudier - to publikująca od kilku lat graficzka, która zdobyła uznanie rysunkami do komiksów napisanych właśnie przez Chamblaina, m.in. do cyklu "Sorcières sorcières".

W maju ukaże się drugi tom cyklu, w którym znajdą się opowiadania "Polowanie na krakena" i "Zaginiony yeti".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy