Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Escape Quest - daj się porwać! Dwie gry książkowe od Egmont Polska

​Połączenie powieści paragrafowej z grą role-playing oraz łamigłówkami w stylu escape room. Przygody, tajemnice i ucieczki z zastawionych pułapek, a do tego wszystkiego solidny trening logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Ciekawa fabuła zachęcająca do rozwiązywania kolejnych zagadek i innowacyjna mechanika, która wymaga spostrzegawczości i kreatywnego podejścia. Już 20 maja nakładem Egmont Polska ukażą się dwie gry książkowe z serii Escape Quest.

"Poszukiwacze zaginionego skarbu" to gratka dla miłośników przygód spod znaku Indiany Jonesa, a cyberpunkowa "Za garść neodolarów" to propozycja dla odkrywców tajemnic cyberprzestrzeni.

Reklama

Escape Quest to kolekcja gier książkowych, których bohaterem staje się czytelnik. Każdy z tytułów w serii ma fabułę, która zachęca do dokonywania postępów w grze. Poszczególne zadania łączą się tematycznie z treścią książki, co pozwala na jeszcze pełniejsze przeżycie przygody. Od dziecka uwielbiam wszelkie zagadki, nietypowe gry oraz pasjonuję się dobrymi fabułami.

Co ważne, gra odbywa się offline i nie wymaga żadnych aplikacji, bo wszystkie niezbędne wskazówki znajdują się w książce. Mechanika gry skonstruowana jest w ten sposób, że rozwiązaniem zadania jest numer strony, na jaką należy się udać, by kontynuować opowieść. By znaleźć ukryte wskazówki i to zadanie rozwiązać, trzeba użyć specjalnych zakładek, a nawet przekręcać i zagina strony. Czasem zadanie wymaga wycięcia elementu, dopasowania, zmierzenia go czy ułożenia jak puzzle, przez co poszczególne tomy serii Escape Quest nabierają mocno growego charakteru. Wszystkie zagadki i zadania wymagają logicznego myślenia, wyciągania wniosków, spostrzegawczości czy kreatywnego podejścia typu "out of the box".

W tomie "Poszukiwacze zaginionego skarbu" czytelnicy przeżyją niesamowitą przygodę szukając klucza do skarbu niedawno zmarłej Sarah Edson-Taylor - największej odkrywczyni stulecia. W ich ręce trafi kryjący wiele tajemnic pamiętnik poszukiwaczki, w którym ukryte są wskazówki prowadzące do skarbu. Podróżując po różnych zakątkach świata śladami Sarah Edson-Taylor, aby znaleźć zostawione przez nią wskazówki, czytelnik będzie starał się odszukać jej tajemniczy skarb. Po drodze czeka na niego mnóstwo pułapek i niebezpieczeństw.

Autorami tomu "Poszukiwacze zaginionego skarbu" jest grupa znanych i cenionych autorów gier Kaedama. W jej skład wchodzą: Antoine Bauza, Corentin Lebrat, Ludovic Maublanc i Théo Rivière. Książkę zilustrował Christophe Swal - ilustrator aktywny od prawie dwudziestu lat w świecie nie tylko gier planszowych i RPG, lecz także komiksów i literatury młodzieżowej.

Zostań kowbojem cyberprzestrzeni

"Za garść neodolarów" przenosi czytelnika do Los Angeles do 2062 roku. Atak nuklearny z 2047 roku spowodował, że kraj znalazł się w katastrofalnej sytuacji ekonomicznej. Megakorporacje trzymają władzę w skorumpowanym społeczeństwie, a zagubieni ludzie uciekają od nędzy do świata rzeczywistości wirtualnej. Legendy miejskie mówią o małej grupie hakerów, którzy starają się obalić dyktaturę korporacji. Dla czytelnika, młodego samouka w dziedzinie informatyki, wszystko to tylko miejskie legendy... aż pewnego wieczoru, gdy loguje się do sieci, na monitorze pojawia się dziwna wiadomość: "Dołącz do nas"...

Autorami gry są Corentin Lamy i Joffrey Ricome - dziennikarze "Le Monde", specjalizujący się w cyfrowych technologiach. Książkę zilustrował Laurent Miny, współpracujący z wieloma francuskimi wydawcami czasopism i książek, takimi jak Bayard, Le Pré aux Clercs, Nestiveqnen, czy Hachette.

Gamebooki z serii Escape Quest są przeznaczone do samodzielnej zabawy, ale czasem przydaje się pomoc rodziny czy znajomych. Mechanika gry pozwala na wspólne główkowanie nad zadaniami oraz dzielenie się wrażeniami z gry, a podpowiedzi oraz rozwiązania są zaszyte na ostatnich stronach każdego tomu.  Tomasz Kołodziejczak - dyrektor działu gier w Egmont Polska oraz pisarz science fiction i autor gry paragrafowej "Rzeźbiarze pierścieni" podkreśla: Jestem fanem łamigłówek, gier i literatury. Książki z serii "Escape Quest" to idealne połączenie tych form rozrywki - kilka godzin intensywnego główkowania i egzotycznej przygody.

Na jesień 2020 planowana jest premiera kolejnych tomów z cyklu.

Dowiedz się więcej na temat: Escape Quest

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje