Reklama

"Droga Szamana: Szachy Karmadonta" – piąta część serii wkrótce w księgarniach

Już 19 maja będzie premiera nowych przygód Dmitrija Machana - bohatera, z którym zżyliśmy się przez ostatnie cztery tomy wciągającej serii "Droga Szamana" stworzonej przez rosyjskiego pisarza Wasilija Machanienkę.

Zbliża się premiera nowych przygód Dmitrija Machana - bohatera, z którym zżyliśmy się przez ostatnie cztery tomy wciągającej serii "Droga Szamana" stworzonej przez rosyjskiego pisarza Wasilija Machanienkę. Szykujcie się na piątą część perypetii przebojowego Szamana zatytułowaną "Szachy Karmadonta".

Machana poznaliśmy jako więźnia, wyrzutka skazanego na osiem lat pracy w kopalni - w celu odbycia kary wylądował w wirtualnej krainie - Barlionie, do której co prawda garną rzesze tak zwanych wolnych graczy, ale więźniom... cóż, nie jest w tym świecie najlepiej. Wolnych graczy czekają w Barlionie emocjonujące przeżycia, łatwe pieniądze i wyłącznie przyjemne doznania, a wszystko to w rozrywkowej atmosferze. Więźniowie nie mają już tak dobrze - chociażby dlatego, że ich filtry doznań są wyłączone, co oznacza, że odczuwają każde uderzenie, ból i cierpienie.

Reklama

Dmitrij Machan porwał czytelników swoim uporem i zaradnością - przydzielono mu jedną z najmniej popularnych klas graczy, wylądował w Barlionie z wyzerowanymi statystykami, słowem: nie miał łatwo. Ale poradził sobie! Dziś cieszy się już względną wolnością, wytrwale leveluje swoją postać, ma swój klan i, co najważniejsze, nie opuszczają go humor i optymizm. I jak zawsze ani myśli prowadzić nudne, przewidywalne życie.

Piąta część przygód Machana to nowe wyzwania: klan zyska statek (Statek? Też coś! Ale poczekajcie, takiego statku w życiu nie widzieliście), a Machan - ucznia (i nie będzie on takim sobie zwykłym uczniem). Prawdziwie fajerwerki nastąpią jednak w finale tomu - niczego nie zdradzimy, ale to co się zdarzy, sprawi, że nawet najkrótsze oczekiwanie na część szóstą będzie za długie.

Seria Wasilija Machanienki to intrygująca literatura spod znaku LitRPG, dynamicznie rozwijającego się podgatunku fantasy i science fiction. Tom piąty - "Szachy Karmadonta" - trafi do księgarń 19 maja nakładem wydawnictwa Insignis.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje