Reklama

Delisie: Smakowita opowieść komiksowa nie tylko dla dzieci

​Jaki jest idealny przepis na smakowitą opowieść? Wystarczy garść przyjaciół wymieszana z przygodą. Całość należy doprawić czystą zabawą, posypać żartami słownymi i dodać łyżkę barwnych postaci. Właśnie ten sposób powstały "Delisie" i ich wyborny świat, któremu trudno się oprzeć.

Na 23 marca wydawnictwo Egmont zaplanowało premierę pierwszego tomu cyklu pod tytułem "Życie ma smak". Autorami "Delisi" są rysowniczka Magdalena "Meago" Kania i scenarzysta Maciej Kur.

"Delisie" przenoszą czytelników do świata bohaterek, które są uosobieniem znanych i lubianych potraw. Młoda kucharka Ramen wraz ze swoją rodziną, należącą do Makaronów, prowadzi restaurację w małym miasteczku Alakart. Poznajemy też koleżanki Ramen, m.in. Mysiego Melona, która prowadzi butik z ubraniami, Truskawkę w Czekoladzie, która ma swój zespół rockowy, oraz Tiramisu - najbardziej wybredną smakoszkę świata. Bohaterki rozwijają swoje pasje i kariery, co chwila pakując się w nowe, zwariowane perypetie.

Reklama

Komiks "Delisie" składa się z krótkich humorystycznych historyjek, które zarówno treściowo, jak i graficznie wyróżnia nieprzeciętna wyobraźnia autorów. Seria powstała z myślą o najmłodszych czytelnikach, ale jest tu wiele "smaczków", które docenią też starsi fani komiksów. Wszyscy miłośnicy dobrego humoru (i dobrego jedzenia) znajdą w tej serii coś dla siebie.

Co było inspiracją do powstania serii komiksowej o makaronowych siostrach? Twórczyni całej koncepcji, Magdalena "Meago" Kania, przyznaje, że "Delisie" narodziły się dość spontanicznie z połączenia jej zamiłowania do tworzenia postaci i do jedzenia:

Maciej Kur, scenarzysta, który prywatnie przyznaje, że woli bardziej degustować potrawy niż je gotować, zdradza, że Magda "Meago" Kania przedstawiła mu koncept "Delisi", kiedy wspólnie pracowali nad albumem "Emilka Sza. Jak wiele to nic?":

"Delisie" to drugi projekt duetu "Meago" - Maciej Kur. Artyści zdradzają, że współpracuje się im wybornie. Mają podobne gusta, wrażliwość i poczucie humoru, co sprawia, że bardzo łatwo się dogadują. Prace nad albumami przebiegają tak, że najpierw Maciej pisze scenariusz i przygotowuje storyboardy, a potem do pracy zabiera się "Meago". Ich wizja tego, jak "Delisie" powinny wyglądać jest bardzo spójna. Dzięki temu czytelnicy otrzymują przemyślaną i stworzoną z przyjemnością serię. 

Seria "Delisie" debiutuje w Polsce 23 marca 2022 roku, ale światową premierę miała już w Kanadzie. Maciej Kur zdradza, jak do tego doszło:

To nie koniec dobrych wiadomości. Powstaje już serial animowany o Delisiach oraz seria krótkich filmików z Ramen w roli głównej, które będą dostępne w serwisach TikTok i Youtube.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy