Reklama

Złe ptaki trafią na Xboksa 360, PlayStation 3 i Wii!

Angry Birds to jeden z największych hitów na iPhonie/iPodzie Touch i na telefonach z systemem Android. Jego twórcy poinformowali, że produkcja ta wkrótce trafi również do usług Xbox Live Arcade i PlayStation Network.

Angry Birds to gra, w której przejmiemy kontrolę nad oddziałem tytułowych bardzo złych ptaków. Powodem ich niebywałej agresji są zielone świnie, które ukradły im drogocenne jajka. Pierzaści postanowili więc odzyskać je siłą, w czym pomoże im gracz. Wystrzeliwując określony rodzaj ptaków, musi burzyć nim zamki świń, zmieniając warchlaki w mielonkę. Produkcja cieszy się niebywałą popularnością i jest jedną z najczęściej pobieranych na iPhonie/iPodzie Touch i Androidzie. Wkrótce będą się z nią mogli zapoznać również posiadacze większych platform.

Reklama

Na pierwszej edycji imprezy Social Gaming Summit, która odbyła się w Londynie, Peter Vesterbacka, prezes odpowiedzialnego za Angry Birds studia Rovio, poinformował bowiem, że ich gra pojawi się zarówno w usługach Xbox Live Arcade i PlayStation Network, jak i WiiWare.

Zdradził również, że w przygotowaniu znajduje się wersja produkcji z multiplayerem, który będzie przypominał to, co znamy z dwuwymiarowych odsłon Wormsów.

Vesterbacka oznajmił również, że nie ma planów dotyczących stworzenia pełnoprawnego sequela. Za to twórcy zamierzają wydać liczne wariacje oryginału. Jedna z nich przedstawi rozgrywkę z punktu widzenia odwiecznych wrogów ptaków, czyli zielonych świń.

Ambicją studia Rovio jest uczynienie z Angry Birds marki, która wykraczałaby poza branżę gier - w planach są m.in. seriale telewizyjne, czy zabawki. A to dopiero ponoć początek. Vesterbacka także twierdzi, że on wraz z jego ekipą chciałby, aby ich dzieło osiągnęło większy sukces niż legenda branży - Tetris.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje