Reklama

Zainstaluj grę na dysku X360

Posiadacze PlayStation 3 od dawna muszą liczyć się z koniecznością instalowania niektórych gier, co pozwala na szybsze ładowanie danych. Czy tak samo będzie w przypadku Xboksa 360?

Wiadomym już jest, że jesienne uaktualnienie Dashboarda Xboksa 360 oprócz Avatarów i wprowadzenia innych ciekawych zmian, pozwoli na "instalowanie" gier na HDD konsoli. Nie jest to przy tym instalacja taka jak na PlayStation 3, bowiem tutaj kopiowane na dysk będą wszystkie dane znajdujące się na płycie DVD.

Z pewnością wyeliminuje to, jakże przyjemnie łechtający bębenki słuchowe, odgłos startującego odrzutowca jakim jest się częstowanym przy starcie każdej gry. Pozostaje jednak pytanie, czy taki zabieg skróci "loadingi"? Okazuje się, że jeżeli chodzi o starsze produkcje - tak. Jednak jeżeli chodzi o nowsze, to różnica będzie niewielka:

Reklama

"Teraz umożliwimy naszym klientom instalowanie gier na ich twardych dyskach. To jedynie opcja, nie trzeba tego robić. Jednak jeżeli zdecydujecie się na to, gry będą się szybciej ładować, bo operacja szukania wykonywana przez czytnik zabiera trochę czasu. Najlepszym przykładem niech będzie Project Gotham Racing 3, jedna z pierwszych gier na Xboksa 360. Tam ładowanie trwało bardzo długo; w takim przypadku skrócenie czasu ładowania danych będzie bardzo wyraźne. Natomiast ostatnio wydane gry są już zoptymalizowane pod tym względem; tutaj zmiana będzie niewielka" - powiedział jeden z menedżerów niemieckiej dywizji Xboksa w Microsofcie, Boris Schneider-Johne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje