Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Xbox Live: Płatność gotówką coraz bliżej?

Na początku roku w internecie pojawiła się plotka, z której wynikało, że Microsoft zamierza zrezygnować z MSP - wirtualnej waluty służącej do nabywania gier i dodatków w Xbox Live.

Do tej pory nie potwierdzono tych doniesień, ale pojawiła się poszlaka sugerująca, że rzeczywiście punkty Microsoftu mogą wkrótce zniknąć. Gdzie? W Windowsie 8.

Reklama

Serwis The Verge twierdzi, że w finalnej wersji "ósemki", którą redakcja portalu obecnie testuje, można kupować muzykę i filmy za pomocą karty kredytowej.

Można co prawda nadal korzystać z MSP, ale docelowo ustawiona jest płatność w gotówce. W dotychczasowych edycjach Windowsa 8 można było posługiwać się tylko punktami Microsoftu.

Może to oznaczać, że koncern szykuje się do całkowitej rezygnacji z MSP, także w Xbox Live. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że nowe "Okienka" mają być silnie zintegrowane z Xboksem 360 - jeśli więc pojawi się w nich opcja płatności pieniędzmi, podobnie powinno być na X360.

Niewykluczone, że możliwość płacenia gotówką pojawi się na Xboksie 360 wraz z udostępnieniem kolejnej aktualizacji konsoli.

Ta - według serwisu The Verge - powinna ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym miesiącu: najprawdopodobniej w okolicach premiery nowego Windowsa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama