Reklama

Xbox 720: Procesory AMD powodem możliwego poślizgu?

Niedawno Michael Pachter stwierdził, że Microsoft może opóźnić premierę nowego Xboksa, by zwiększyć popyt na next-geny. Z nieoficjalnych informacji, które pojawiły się w sieci, wynika, że nowa platforma może rzeczywiście się spóźnić, ale nie z powodów marketingowych, ale technicznych.

Technologiczny serwis SemiAccurate powołując się na anonimowego informatora donosi, że sercem Xboksa 720 ma być procesor AMD o roboczej nazwie Oban. Jego masowa produkcja ma rozpocząć się w grudniu, ale pojawiły się pewne problemy.

Oban powstaje w kilku fabrykach na Wschodzie, ale jakość chipów jest ponoć "zatrważająco niska", przez co procesor nie przechodzi testów Microsoftu. Może to znacząco wpłynąć na produkcję nowych Xboksów i doprowadzić do opóźnienia premiery konsoli.

Oczywiście nie wiadomo, kiedy następca X360 ukaże się na rynku, ale informator portalu SemiAccurate twierdzi, że pojawi się on we wrześniu 2013. Redakcja SemiAccurate twierdzi, że jeżeli problemy nie zostaną rozwiązane przed listopadem, a masowa produkcja Obanów nie rozpocznie się do lutego, wówczas Xbox 720 może pojawić się dopiero w 2014.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama