Reklama

Xbox 720: Premiera za rok?

Dzień bez plotek o nowym Xboksie to dzień stracony. W sieci pojawiły się kolejne doniesienia sugerujące, że następca Xboksa 360 ukaże się pod koniec przyszłego roku.

Ponadto według nich testową wersję konsoli posiadają już Ubisoft i Electronic Arts tworzące gry na nową platformę.

Redakcja magazynu Edge donosi, powołując się na anonimowego informatora, że Ubisoft Montreal otrzymało już roboczą wersję nowego Xboksa w formie PC-ta, w którym znajdują się wnętrzności konsoli (czyżby Assassin's Creed III lub Tom Clancy's Rainbow Six Patriots miałoby trafić na nową platformę?). Podobny egzemplarz otrzymało także kilka innych zespołów, w tym - co pokrywa się z majowymi plotkami - także Electornic Arts. Ponoć niektóre ekipy posiadają już wczesne edycje narzędzi developerskich. Ich finalna wersja ma trafić do twórców gier jeszcze przed tegoroczną Gwiazdką.

Reklama

Informator twierdzi ponadto, że nowy Xbox ma trafić do sklepów pod koniec 2012 roku. Choć nie był w stanie podać dokładnej specyfikacji konsoli, zdradził że najprawdopodobniej układ graficzny dostarczy AMD.

To już kolejne plotki sugerujące, że następca X360 ukaże się w przyszłym roku. Według wczorajszych plotek, konsola ma zostać zapowiedziana na najbliższych targach Consumer Electronics Show, które odbędą się w styczniu w Las Vegas.

Redakcja Edge'a - również powołując się na informatora - twierdzi także, że jedno z ważniejszych studiów Sony zaczęło już prace nad grą na PlayStation 4.

Dramatyczna różnica pomiędzy PC a konsolami

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje