Reklama

Xbox 720: Chip Oban sercem nowej konsoli?

Giełda plotek i spekulacji trwa w najlepsze. O to kolejna związana z nowym Xboksem - chip będący sercem konsoli podobno zwie się Oban, a jego produkcja rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku.

Serwis Fudzilla donosi, powołując się na rzekomo zaufane źródła, że chip Xboksa 720, będący sercem konsoli, nosi nazwę kodową Oban. Jego produkcja rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku, a zajmują się nim firmy IBM i Global Foundries.

Oban napędzany będzie przez procesor PowerPC i kartę graficzną AMD z rodziny Southern Islands lub zmodyfikowaną wersję Radeonów z serii 7000. Pierwsza partia chipów powędruję do developerów, którzy rozpoczną zapewne prace nad pierwszymi grami.

Redakcja Fudzilli przewiduje więc, że premiera w tym roku jest mało realna, aczkolwiek pod koniec 2012 Microsoft może zapowiedzieć konsolę. Produkcja układów zakończy się najpewniej pod koniec tego roku, a więc nowy Xbox ukazałby się najwcześniej w 2013.

Reklama

Trudno na razie zweryfikować wiarygodność tych plotek. Mimo to po raz pierwszy otrzymaliśmy - nawet jeśli niepotwierdzone - w miarę konkretne informacje o możliwej specyfikacji następcy X360. Jak wam się ona podoba?

Aktualizacja:

Serwis IGN powołując się na anonimowego informatora twierdzi, że nowy Xbox będzie sześciokrotnie potężniejszy od X360 i "tylko" o 20% mocniejszy od Wii U. Ponadto konsola ma posiadać nie - jak donosiła Fudzilla - zmodyfikowanego Radeona z serii 7000, a Radeona HD 6670.

Konsole nowej generacji trafią do mniejszej liczby osób?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje