Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Xbox 720 będzie miał premierę w 2013 roku

Przynajmniej tak twierdzi informator portalu technologicznego CNET, który na co dzień pracuje w zespole Xboksa.

Temat następcy Xboksa 360 jest obecny w mediach już od co najmniej kilku miesięcy. Gracze i branżowi dziennikarze zastanawiają się, kiedy nowa konsola Microsoftu pojawi się na rynku. Prawdopodobnie nie stanie się to w przyszłym roku. Ale - jak dowiedzieli się redaktorzy portalu CNET - w 2013 powinniśmy zobaczyć w sklepach nowego Xboksa, póki co nazywanego roboczo Xboksem 720.

Reklama

Poza tym redaktorom CNET udało się dowiedzieć, że nad nowym Xboksem pracuje Don Coyner, projektant pierwszego Xboksa, który trafił na rynek ponad dekadę temu. Ostatnio był on głównym menadżerem ds. wyglądu w dziale rozrywki. Teraz objął ponoć nową funkcję. Na jego poprzednim stanowisku zastąpiła go Emma Williams.

Microsoft od dawna mówił o dziesięcioletnim cyklu życia Xboksa 360, którego premiera miała miejsce w 2005 roku. Oznaczałoby to, że konsola miałaby zejść ze sceny w 2015 roku. To jednak wcale nie wyklucza wcześniejszej premiery jej następczyni. W końcu obie platformy mogą przez pewien czas koegzystować, co potwierdził w sierpniu Chris Lewis, europejski szef zespołu Xboksa.

W sieci krążą plotki o tym, kiedy Microsoft miałby zapowiedzieć nowego Xboksa. Często pojawia się przypuszczenie, że gigant z Redmond miałby ogłosić konsolę podczas konferencji CES, która odbędzie się w styczniu przyszłego roku. Czy to nie za wcześnie?

Zapowiedź nowej gry o Pokemonach w styczniu?

Dowiedz się więcej na temat: informator | 2013

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje