Reklama

Xbox 360 wykorzysta dyski USB

Jedną z kilku bolączek Xboksa 360 jest konieczność używania oryginalnych akcesoriów do przechowywania danych. Mowa oczywiście o dyskach i kartach pamięci, które, jak wiemy, tanie nie są.

Serwis Joystiq dotarł jednak do informacji, według których ma się to już wkrótce zmienić.

Według dokumentacji, do której dotarł serwis Joystiq, i która została potwierdzona przez 2 inne źródła, już wkrótce będziemy mogli podłączyć do naszych Xboksów 360 napędy typu pendrive, czy przenośne dyski USB. W czym rzecz, skoro możemy to zrobić także teraz? Okazuje się, że po aktualizacji systemu, będziemy mogli nie tylko odczytywać media z przenośnych pamięci, ale także zgrywać na nie zapisane stany gier, gry z Xbox Live Arcade, czy nawet instalować gry z Xboxa 360.

Reklama

Jakie ograniczenia mają zostać wprowadzone. Przede wszystkim, jeśli chodzi o pendrive - będzie musiał on mieć przynajmniej 1GB pojemności, z których 512MB zostanie wykorzystane na pliki systemowe. Jak sprawa ma się z przenośnymi dyskami o większej pojemności. Maksymalna pojemność takiego urządzenia, które zostanie wykryte Przez Xboksa jako dysk to 16GB.

Czyżby rewelacje te miały jakiś związek z plotkami na temat Xboksa 360 Slim? Dowiemy się najprawdopodobniej dopiero podczas targów E3.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy