Xbox 360 spóźniony w tym kraju o... siedem lat

Microsoft ogłosił, że Xbox 360 zadebiutuje wkrótce na rynku izraelskim. Dojdzie do tego siedem lat po tym, jak konsola trafiła do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

Xbox 360 stanie się dostępny w Izraelu za dwa tygodnie, a dokładnie 21 listopada. Przedstawiciel Microsoftu ogłosił to podczas konferencji Discovery, która miała miejsce w Tel Awiwie.

Izrealscy gracze otrzymają pełne wsparcie - interfejs w języku hebrajskim, obsługę miejscowej waluty, dostęp do usługi Xbox Live oraz Kinecta.

Na konferencji pojawił się sam Master Chief, który ogłosił obecnym na miejscu Izraelczykom, że przybył "do ich wspaniałego kraju, by odpalić najlepszą grę w historii ludzkości, Halo 4, w której występuje on sam". Oczywiście został on nagrany i umieszczony w internecie.

Reklama

"Więc nie marnujcie swojego czasu na dziewczęce gry i zróbcie to, co do was należy. To nie będzie łatwe, ale za to dostarczy naprawdę wiele zabawy" - oznajmił Master Chief na konferencji. "Do zobaczenia niebawem, Izraelczycy" - powiedział na koniec.

Premiera Xboksa 360 w Izraelu siedem lat po tym, jak konsola trafiła do większości krajów świata, to nie pierwsza i pewnie nie ostatnia taka historia. Ostatnio pisaliśmy o tym, że PlayStation 3 zostało wreszcie dopuszczone do sprzedaży w Chinach. Sprzedaż konsol do gier jest w tym kraju nielegalna, ale platformie Sony udało się uzyskać odpowiedni certyfikat, głównie dlatego, że nie służy tylko do grania, ale także do ogólnopojętej rozrywki domowej.

Z kolei premierę Halo 4 mamy już za sobą. Gra jest dostępna oczywiście wyłącznie na Xboksach 360. W naszym serwisie możecie już przeczytać jej recenzję.

Polak mistrzem świata w StarCrafta II

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy