Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Xbox 360 HD DVD Player - test

Microsoft promuje format HD DVD przy pomocy zewnętrznego odtwarzacza do swojej konsoli. Dla kogo przeznaczony jest Xbox 360 HD DVD Player?

Kiedy konsola Xbox 360 znajdowała się jeszcze na deskach kreślarskich, wiele osób spodziewało się, że Microsoft umieści w niej napęd HD DVD. Te spekulacje okazały się błędne - zapewne aby ciąć koszty produkcji zrezygnowano z napędu wysokiej rozdzielczości. Do czasu. Po premierze konsoli na rynek trafił przenośny odtwarzacz Xbox 360 HD DVD Player. Wraz z rosnącą popularnością konsoli Microsoft oraz pojawieniem się na naszym rynku filmów w wersji HD DVD, zewnętrzny player może okazać się wart uwagi.

Reklama

Wyjmujemy z woreczka

W niewielkich rozmiarów pudełku znajdziemy odtwarzacz, zasilacz, kabel USB, płytę CD z oprogramowaniem oraz Universal Remove Control (pilot wraz z dwoma bateriami AA). Wszystko zapakowane w charakterystyczne zielone woreczki foliowe, które znamy już z Xboksa.

Odtwarzacz w pozycji pionowej to mniej więcej połowa wysokości konsoli. Oba urządzenia prezentują się obok siebie bardzo dobrze, chociaż - nie ma się co oszukiwać - umieszczenie playera obok Xboksa oznacza mniej wolnego miejsca na półce. Jeśli w ogóle odtwarzacz zmieści się obok konsoli pod naszym telewizorem.

Z przodu HD DVD Player znajdziemy jedynie przycisk Eject oraz wysuwaną tackę. Z tyłu kryją się dwa porty USB, wejście na zasilacz i - no właśnie - tyle. Nie ma wyjść wideo. Odtwarzacz korzysta z wyjść konsoli. Jeszcze wrócimy do tej sprawy.

Gdzie to 1080p?

Przed podpięciem odtwarzacza do konsoli przy pomocy kabla USB należy zainstalować sterowniki. Trwa to kilka sekund i odbywa się automatycznie po włożeniu płyty do konsoli. Chwilę później możemy podpiąć odtwarzacz HD DVD.

Początkowo nie widać jakichkolwiek różnic, oprócz faktu, że odtwarzacz zaczął działać. Szybko jednak zobaczymy, że ikona czytnika na dole ekranu w menu konsoli podzieliła się na dwie części - pierwsza to czytnik Xboksa, druga testowany odtwarzacz. Do playera wkładamy film "Kosmiczni kowboje" w wersji HD DVD i zaczynamy oglądać.

No, nie tak od razu. Podobnie jak w przypadku innych odtwarzaczy HD, także tutaj włączenie filmu trwa kilkanaście sekund. Co ciekawe, chociaż w produkcji Xbox 360 HD DVD Player pomagała Toshiba (zastosowano technologie znane z drugiej generacji odtwarzacz Toshiby), film wczytuje się o jakieś 4-5 szybciej niż w przypadku produktów Toshiby.

Jakość obrazu nie różni się od tego, co możemy zobaczyć w stacjonarnych odtwarzaczach. Wystarczyło wrzucić film "Underworld: Evolution" do odtwarzacza HD-E1 Toshiby, a chwilę później włączyć go w odtwarzaczu do Xboksa 360, aby przekonać się, że jest on tak samo szczegółowy i czysty. Gdzie więc tkwi haczyk?

Dowiedz się więcej na temat: film | pilot | Microsoft | Xbox | DVD | HD DVD | 360 | xbox 360

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje