Reklama

Wielki sukces Kinecta

Że urządzenie Microsoftu podbije rynek, było już wiadomo po kilku, może kilkunastu dniach od premiery. Ale ono wciąż radzi sobie doskonale!

Microsoft poinformował, iż Kinect sprzedał się już w liczbie 10 milionów egzemplarzy. Na osiągnięcie tak wyśmienitego wyniku amerykański gigant i jego najmłodsze dziecko potrzebowały zaledwie czterech miesięcy. Dobrze radzą sobie również gry przeznaczone na Kinecta, których sprzedano już łącznie również 10 milionów kopii (różnych, nie podzielono tej liczby na konkretne tytuły).

Jednak nie jest to liczba kontrolerów, które trafiły w ręce graczy, a póki co tylko do sklepów (skąd oczywiście większa część została już wykupiona przez klientów).

Reklama

Oczywiście obecna sprzedaż Kinecta nie jest już tak dobra, jak na samym początku, lecz nadal jest godna pozazdroszczenia. Od premiery na początku listopada do końca ubiegłego roku rozeszło się osiem milionów urządzeń, co oznacza, iż trochę ponad dwa miesiące 2011 sprzedano ich tylko dwa miliony. Ale słowa "tylko" powinniśmy użyć wyłącznie, jeżeli porównamy ten wynik do osiągniętego przez ostatnie dwa miesiące ubiegłego roku.

Przypomnijmy, że Kinect trafił już do "Księgi Rekordów Guinessa". Znalazł się w niej w kategorii "najszybciej sprzedające się urządzenie elektroniczne wszech czasów". Zasłużył na to wyróżnienie dzięki średniej 133 333 sprzedanych egzemplarzy dziennie w okresie od 4 listopada ubiegłego roku do 3 stycznia tego.

Microsoft powtarzał nam wielokrotnie, iż dopiero ten rok ma należeć do Kinecta. W ubiegłym na rynku pojawiło się tylko kilkanaście tytułów mu dedykowanych, z czego większość była przeznaczona albo dla młodszych graczy, albo dla rodzin, albo na domowe imprezy. Natomiast w 2011 roku do sklepów mają trafić pierwsze gry z prawdziwego zdarzenia, przeznaczone dla hardkorowych użytkowników.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy