Reklama

Wielcy nieobecni, czyli kogo zabrakło na E3

Pomimo swojego bogactwa tegoroczne targi E3 mogły przynieść niektórym graczom rozczarowanie - zwłaszcza tym, którzy śledzili internetowe spekulacje na temat tego "co zobaczymy" i liczyli na kilka tytułów, których ostatecznie nie było.

Jacy byli najwięksi nieobecni E3?

Wszystkie opisane poniżej gry łączy jedno - miały być na E3; spodziewaliśmy się, że będą na E3; chcieliśmy, by były na E3; serwisy pisały, że będą na E3, a ich na E3 nie było. Eee... Oto wielcy nieobecni tegorocznej edycji targów.

Thief 4

Choć nadzieje fanów cyklu na zobaczenie w akcji najnowszej części ich ulubionej gry były bardzo duże, złodziej sprytnie postanowił nie wychodzić z cienia i pozostać w ukryciu przed oczami postronnych obserwatorów, nie ujawniając nawet, na jakich platformach przyjdzie nam go spotkać. Powód, dla którego Thief 4 (czy raczej Thi4f) nie pojawił się na targach jest prozaiczny -gra wciąż jest na zbyt wczesnym etapie produkcji, aby pokazać ją komukolwiek. Nie wspominając, że Eidos Montreal ma już jedną grę, na której chce skupić całą naszą uwagę - Deus Ex: Human Revolution.

Reklama

Star Wars: Starfighter

Gdy w Internecie pojawiły się pogłoski o pojawieniu się najnowszego Starfightera na tegorocznym E3, LucasArts nazwał je "plotkami i spekulacjami" - i tym właśnie się okazały, co zmartwiło wszystkich graczy czekających na godnego następcę cyklu TIE Fighter. Na więcej informacji o grze przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać - jeśli w ogóle kiedykolwiek się ich doczekamy. Fani marzą o next-genowej kontynuacji X-Winga/TIE Fightera, ale LucasArts nie śpieszy się z jej produkcją. Plotki o Starfighterze wzięły się zapewne stąd, że jedna nowa gra z Gwiezdnych Wojen - ta wspierana przez Kinecta - na targach się pojawiła, a serwis CVG, który puścił tę plotkę po prostu zbudował ją z oszczędnych przecieków, jakie otrzymał.

The Agent, L.A. Noire, Max Payne 3, GTA V

Ani najnowszy Max Payne, ani mroczny i klimatyczny L.A. Noire, ani nawet zapowiedziany przez Rockstar w ubiegłym roku tajemniczy exclusive na PS3 The Agent nie zaszczycili E3 swoją obecnością? Podobnie jak ich twórcy. Rockstar postanowił nie pchać się na wielką imprezę I pokazać światu swoje najnowsze tytuły przy innej okazji, "później w tym roku". Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać. Szczególnie dziwi jednak brak gry The Agent - jej pokazanie na konferencji Sony byłoby bez wątpienia jej najmocniejszym punktem. Podobnie, jak prezentacja GTA V...

Half-Life 2: Episode 3 i Half Life 3

Najpierw Valve zapowiedziało, że zamiast prezentacji gry Portal 2 szykuje na E3 niespodziankę, elektryzując graczy i rodząc w ich głowach cały szereg domysłów, krążących od daty premiery Half-Life 2: Episode 3 po zapowiedź Half-Life 3 na silniku Source 2.0 - emocjom na forach nie było końca. 9 czerwca Valve zabił wszelkie nadzieje krótkim "NIESPODZIANKA-DOTYCZY-PORTALA-NA-LITOŚĆ-BOSKĄ" (tak, wielkie litery zostały użyte). Ostatecznie skończyło się na odwołaniu wcześniej zapowiedzianej konferencji prasowej i krótkim wystąpieniu Gabe'a Newella zapowiadającym Portal 2 na PS3. I tyle! Wygląda na to, iż przygody doktora Freemana powoli zmieniają się w "Half-Life: Forever".

Dragon Age 2 i Mass Effect 3

Wielcy nieobecni od BioWare, o których wiadomo tyle, że powstają. Ich brak mógłby dziwić, gdyby nie inna gra tego producenta, na której chciał skupić całą naszą uwagę. Star Wars: The Old Republic, bo o nim tu mowa, okazało się absolutnym priorytetem, zmuszając pozostałe tytuły do grzecznego ustawienia się w kolejce i czekania na lepszy moment. Nawet mimo tego, że GameSpot zaklinał rzeczywistość, zapowiadając te gry...

The Last Guardian

Na jeden z najlepiej zapowiadających się tytułów na PS3 przyjdzie nam jeszcze poczekać. Historia przyjaźni chłopca i gryfopodobnego stwora Trico pozostaje więc nadal w dużej mierze zagadką. Sony podobno "nie czuło się gotowe" aby pokazać nam grę w akcji. Ale spokojnie: praca ponoć wre, a The Last Guardiana zobaczymy najprawdopodobniej na Tokyo Game Show. Wtedy też będziemy mogli ocenić, czy Team ICO przeszedł sam siebie i stworzył grę lepszą od ich poprzedniego hitu - Shadow of the Colossuss.

Heroes of Might and Magic VI

Już w ubiegłym roku pojawiły się plotki o rzekomej pracy Ubisoftu nad najnowszą odsłoną Hirołsów, lecz nadal brak oficjalnych wieści na ten temat. Wydaje się, że na klasyczną odsłonę cyklu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać (choć dalibyśmy się pociąć, że na tegorocznym E3 nowe HOMMM będzie). Nie oznacza to jednak całkowitego zastoju marki - fani cyklu mają bowiem do dyspozycji dwie gry... przeglądarkowe. Do dyspozycji są Heroes of Might and Magic Online, która mocno przypomina piątą część cyklu i jest obecnie w fazie angielskiej bety (pierwotnie gra została stworzona pod chiński rynek) oraz "bardzo przeglądarkowe" Might and Magic: Heroes Kingdoms, dostępne także w wersji na iPada. Obie gry są darmowe, przynajmniej w teorii, gdyż Kingdoms w wersji bezpłatnej posiada szereg ograniczeń znikających w momencie wykupienia subskrypcji.

Batman: Arkham Asylum 2

Przy pogłoskach o przesunięciu daty premiery na rok 2011, nieobecność Mrocznego Rycerza na targach wydaje się uzasadniona niedostatecznym zaawansowaniem gry. Chętni aby zmierzyć się z Two-Face'em i Mr Freezem bądą musieli wzorem Batmana przyczaić się w mroku i cierpliwie czekać, aż coś wpadnie w ich łapy.

Gra od Respawn Entertainment

Założone przez byłych szefów Infinity Ward, Jasona Westa i Vince'a Zampellę studio Respawn Entertainment nie pokazało na targach nic, co nie powinno dziwić, gdy weźmie się pod uwagę fakt jego niedawnego powstania. Electronic Arts potwierdza, że w najbliższym czasie nie będzie nam dane usłyszeć żadnych konkretów o pracy studia, aczkolwiek wypowiedzi dystrybutora odnośnie współpracy z Respawn są bardzo optymistyczne. Warto tu przypomnieć, że wszystkie niesamowite informacje o "wielkim projekcie szykowanym na E3", które niedawno obiegły Internet, wzięły źródło z "lewego" konta na Facebooku. Czekamy więc na oficjalną zapowiedź gry, która będzie pogromcą Modern Warfare.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje