Reklama

Wiedźmin na konsole istnieje!

Choć oficjalnie CD Projekt RED nie zapowiedział (jeszcze?) konsolowej wersji Wiedźmina 2: Zabójcy Królów, okazuje się, że twórcy są już w stanie pokazać dziennikarzom grę w wersji "nie-na-PC".

Jednak nie wszyscy chcą (choć mogą?) z tej możliwości skorzystać... Serwis IGN miał okazję wziąć udział w prezentacji Wiedźmina 2: Zabójcy Królów w siedzibie studia CD Projekt RED w Warszawie.

W trakcie prezentacji dla IGN-u wydarzyło się jednak coś wyjątkowego. Spytany o wersje konsolowe Jan Bartkowicz, scenarzysta gry, odpowiedział: "Chcielibyśmy, by był to nasz pierwszy konsolowy projekt. Musimy je (edycje konsolowe) robić sami. W końcu zdecydowaliśmy się nie zlecać tego projektu zewnętrznym ekipom. (Cały czas) przeprowadzamy testy, umieszczamy poszczególne elementy gry (w silniku konsolowym), aby upewnić się, że nikogo nie oszukujemy, (mówiąc o wersji konsolowej). Mogę ci zaraz pokazać, że to jest możliwe...

Reklama

Jak pisze redaktor IGN-u, "zabrakło mu czasu" na taką prezentację. Zabrało mu też instynktu dziennikarskiego - zobaczyć Wiedźmina 2 na konsoli, to byłoby coś.

Warto przytoczyć jeszcze jedną wypowiedź Jana Bartkowicza: "Możesz grać w Wiedźmina 2 na padzie - jego obsługa jest zaimplementowana. Cały interfejs jest zaprojektowany z myślą o konsolach. (...)"

Jeden z redaktorów magazynu CD Action potwierdza - jak mówi, na każdym biurku w CD Projekt RED leży pad od Xboksa 360. Z jednej strony po to, by upewnić się, że gra będzie mogła być wydana w ramach programu Games for Windows, z drugiej zaś po to, by nie było kłopotu z przeniesieniem jej na konsole.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy