Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Wiedźmin 3 dopiero na konsolach nowej generacji?

CD Projekt RED pracuje obecnie nad kilkoma projektami. W jednym z wywiadów przedstawiciele studia zdradzili o nich co nieco, dając do zrozumienia, że planowane na 2014 i 2015 rok produkcje typu AAA+ (wysokobudżetowe) mogą trafić nie tylko na PC, ale i konsole nowej generacji.

W wywiadzie dla Eurogamera Adam Badowski, dyrektor zarządzający CD Projekt RED oraz Michał Platkow-Gilewski, szef marketingu studia, zdradzili, że są firma jest gotowa na nowe platformy. Rozpoczęto już wstępne prace nad ulepszoną wersją silnika RED Engine, który będzie przygotowany z myślą o next-genach.

Reklama

Choć na razie Polacy nie wiedzą na razie (lub nie chcą wyjawić), jak wyglądać będą nowe konsole, niewykluczone, że planowane na 2014 i 2015 rok dwie multiplatformowe gry AAA+ ukażą się właśnie na nich.

Na razie wiadomo, że nad wspomnianymi produkcjami pracują dwie osobne ekipy. Pierwszym projektem będzie zupełnie nowa marka, na potrzeby której stworzono nowy zespół.

Na razie o grze nie wiadomo nic poza tym, iż będzie to RPG, chociaż Badowski i Platkow-Gilewski zaznaczają, że będzie miała bogata zaplecze fabularne. Nie chciano jednak zdradzić, czy będzie osadzona w świecie sci-fi, czy fantasy.

A czym będzie druga gra AAA+? Na 99% będzie to Wiedźmin 3, choć na razie przedstawiciele CD Projekt RED nie chcieli tego potwierdzić. Zaznaczyli jednak, że historia wiedźmińska jest "sagą". Więcej informacji mamy poznać jednak w ciągu "nadchodzących miesięcy". Oba projekty znajduje się w tej chwili w fazie pre-produkcji.

Polacy pracują jeszcze nad dwoma grami typu A, które ukażą się w tym roku, oraz jedną produkcją AA planowaną na 2013. O pierwszej grze z przedziału A dowiemy się "bardzo szybko", ona sama ukaże się w pierwszym kwartale 2012. Nie będzie to jednak produkcja na platformy mobilne. Gdy redakcja Eurogamera zapytała, czy projekt ma coś wspólnego z pierwszą częścią Wiedźmina, Platkow-Gilewski stwierdził: "Chcecie rozpakować teraz nasz prezent. Już wkrótce poinformujemy fanów o naszej niespodziance. Nastąpi to w ciągu najbliższych dwóch miesięcy".

Niewykluczone więc, że może to być wersja pierwszych przygód Geralta przygotowana z myślą o konsolach - a konkretnie usługach cyfrowych dystrybucji XBLA i PSN. O drugim projekcie z przedziału A nie wiadomo na razie nic.

Tak samo, jak o grze AA planowanej na 2013 rok. Produkcje tego typu to "duże gry z wysokimi ocenami" na poziomie 85% na Metacritic. Ich stworzenie zajmuje około roku. Czy może to być duże pudełkowe rozszerzenie do Wiedźmina 2: Zabójcy Królów? Badowski i Platkow-Gilewski nie zaprzeczają, twierdząc, że na razie trzeba poczekać na wydanie podstawki na X360.

Wiedźmin 2 prawdopodobnie trafi także na PlayStation 3

Dowiedz się więcej na temat: CD Projekt RED

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje