Reklama

Wiedźmin 3 dopiero na konsolach nowej generacji?

CD Projekt RED pracuje obecnie nad kilkoma projektami. W jednym z wywiadów przedstawiciele studia zdradzili o nich co nieco, dając do zrozumienia, że planowane na 2014 i 2015 rok produkcje typu AAA+ (wysokobudżetowe) mogą trafić nie tylko na PC, ale i konsole nowej generacji.

W wywiadzie dla Eurogamera Adam Badowski, dyrektor zarządzający CD Projekt RED oraz Michał Platkow-Gilewski, szef marketingu studia, zdradzili, że są firma jest gotowa na nowe platformy. Rozpoczęto już wstępne prace nad ulepszoną wersją silnika RED Engine, który będzie przygotowany z myślą o next-genach.

Choć na razie Polacy nie wiedzą na razie (lub nie chcą wyjawić), jak wyglądać będą nowe konsole, niewykluczone, że planowane na 2014 i 2015 rok dwie multiplatformowe gry AAA+ ukażą się właśnie na nich.

Na razie wiadomo, że nad wspomnianymi produkcjami pracują dwie osobne ekipy. Pierwszym projektem będzie zupełnie nowa marka, na potrzeby której stworzono nowy zespół.

Reklama

Na razie o grze nie wiadomo nic poza tym, iż będzie to RPG, chociaż Badowski i Platkow-Gilewski zaznaczają, że będzie miała bogata zaplecze fabularne. Nie chciano jednak zdradzić, czy będzie osadzona w świecie sci-fi, czy fantasy.

A czym będzie druga gra AAA+? Na 99% będzie to Wiedźmin 3, choć na razie przedstawiciele CD Projekt RED nie chcieli tego potwierdzić. Zaznaczyli jednak, że historia wiedźmińska jest "sagą". Więcej informacji mamy poznać jednak w ciągu "nadchodzących miesięcy". Oba projekty znajduje się w tej chwili w fazie pre-produkcji.

Polacy pracują jeszcze nad dwoma grami typu A, które ukażą się w tym roku, oraz jedną produkcją AA planowaną na 2013. O pierwszej grze z przedziału A dowiemy się "bardzo szybko", ona sama ukaże się w pierwszym kwartale 2012. Nie będzie to jednak produkcja na platformy mobilne. Gdy redakcja Eurogamera zapytała, czy projekt ma coś wspólnego z pierwszą częścią Wiedźmina, Platkow-Gilewski stwierdził: "Chcecie rozpakować teraz nasz prezent. Już wkrótce poinformujemy fanów o naszej niespodziance. Nastąpi to w ciągu najbliższych dwóch miesięcy".

Niewykluczone więc, że może to być wersja pierwszych przygód Geralta przygotowana z myślą o konsolach - a konkretnie usługach cyfrowych dystrybucji XBLA i PSN. O drugim projekcie z przedziału A nie wiadomo na razie nic.

Tak samo, jak o grze AA planowanej na 2013 rok. Produkcje tego typu to "duże gry z wysokimi ocenami" na poziomie 85% na Metacritic. Ich stworzenie zajmuje około roku. Czy może to być duże pudełkowe rozszerzenie do Wiedźmina 2: Zabójcy Królów? Badowski i Platkow-Gilewski nie zaprzeczają, twierdząc, że na razie trzeba poczekać na wydanie podstawki na X360.

Wiedźmin 2 prawdopodobnie trafi także na PlayStation 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy