Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Chyba każdy się zgodzi z tym, że Wiedźmin 2: Zabójcy Królów był świetny. A wersja na Xboksa 360 ma być jeszcze lepsza i bogatsza. Podsumujmy, co nas w niej czeka.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów miał trafić na Xboksa 360 już jesienią ubiegłego roku, ale CD Projekt RED przesunął jego premierę ostatecznie na 17 kwietnia 2012. Niektórzy pewnie zachodzili po rozum do głowy: "Po co im aż tyle czasu? Przecież to tylko port". Właśnie sęk w tym, że to nie tylko port. Twórcy zamiast określenia "port" używają słowa "adaptacja". Dlaczego?

Reklama

Ano, dlatego, że Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na Xboksa 360 to nie kopia pecetowej wersji w skali 1:1. Autorzy chcą, aby wyglądał on nie jak port, a jak gra tworzona od podstaw z myślą o konsolach. Dlatego też wprowadzili szereg zmian, w szczególności w silniku graficznym, który został dostosowany do Xboksa 360 w takim stopniu, by zapewnić jak najwyższą jakość i jednocześnie jak największą płynność.

Panowie z CD Projekt RED wiedzą doskonale, że styl grania na konsolach różni się wyraźnie od stylu pecetowego. Stąd też zmiany w działaniu kamery oraz w sterowaniu. Te dwa elementy mają zostać odpowiednio dopasowane, tak aby rozgrywka była możliwie jak najbardziej komfortowa. Autorzy zapowiadają, że konsolowy Wiedźmin 2: Zabójcy Królów będzie jedną z najładniejszych i najbardziej dopracowanych gier na Xboksa 360.

Techniczne poprawki to nie wszystko. CD Projekt RED postanowił wzbogacić produkcję także o nowe treści. Na wstępie powita nas nowe, 3,5-minutowe intro, opracowane przez Tomasza Bagińskiego i jego studio Platige Image. Poza tym sama gra ma być dłuższa o cztery godziny i mieć o 33 minuty więcej przerywników filmowych. Wzbogacono przede wszystkim epilog, który - zdaniem graczy - był w pecetowej wersji zbyt krótki i zbyt niedopowiedziany. W konsolowym Wiedźminie mamy także spotkać nowe postacie i odwiedzić nowe lokacje.

Według twórców, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na Xboksie 360 będzie wyglądał równie dobrze, co na pecetach. Oglądając opublikowane dotychczas materiały wideo, można być niemal pewnym, że panowie wiedzą, co mówią. Gra jest równie kolorowa, widowiskowa i dopracowana, co pierwowzór.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w wersji na Xboksa 360 zostanie wydany w dwóch edycjach - rozszerzonej oraz Mrocznej. W pierwszej poza samą grą, która zostanie zawarta na dwóch płytach DVD, znajdziemy: instrukcję, poradnik, drukowaną mapę świata oraz dodatkową płytę z soundtrackiem.

W drugiej odnajdziemy płytę z materiałami o kulisach produkcji, wiedźmiński medalion, artbook w skórzanej oprawie, specjalne pudełko z płaskorzeźbą wiedźmińskiego medalionu oraz trzy naklejki (dodatkowo pierwszy tysiąc graczy otrzyma bonusowy awatar Geralta do wykorzystania w Xbox LIVE). Za pierwszą zapłacimy 129,90 zł, a za drugą - 219,90 zł. Wychodzi więc na to, że Wiedźmin 2: Zabójcy Królów będzie nie tylko jedną z najładniejszych i najbardziej dopracowanych, ale także jedną z najtańszych gier na Xboksa 360.

Dowiedz się więcej na temat: 360

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje