Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Wiedźmin 2: Wyniki sprzedaży konsolowej wersji

CD Projekt RED ujawniło pierwsze konkretne informacje na temat sprzedaży konsolowej wersji Wiedźmina 2: Zabójcy Królów.

W ciągu kilkunastu dni od premiery wysłano do sklepów ponad pół miliona egzemplarzy gry. Jak poinformowali przedstawiciele CD Projekt RED, do tej pory sklepy i sieci handlowe zamówiły ponad 500 tysięcy sztuk Wiedźmina 2: Zabójcy Królów w wersji na Xboksa 360. Z tego ponad połowa została sprzedana, co oznacza, że produkcję nabyło około 250 tysięcy osób.

Reklama

Nie jest to może rewelacyjny wynik, ale biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z grą mało znaną na zachodnich rynkach, a do tego pierwszą produkcją CD Projekt RED wydaną na Xboksie 360, jest całkiem nieźle.

Firma przewiduje, że do końca roku uda jej się sprzedać milion kopii wersji na X360. Przypomnijmy, że do tej pory Wiedźmin 2: Zabójcy Królów znalazł na PC ponad 1,1 miliona nabywców.

"Pierwszy tydzień sprzedaży udowodnił ogromny potencjał naszej gry. Doskonałe recenzje i zainteresowanie graczy pokazuje, że udało nam się zrealizować strategiczny cel skutecznego wejścia na rynek gier konsolowych, który jest kluczowy z biznesowego punktu widzenia. Chcemy sprzedać co najmniej milion sztuk Wiedźmin 2 na Xboxa 360 przez pierwsze 12 miesięcy. Równolegle będziemy aktywnie wspierać sprzedaż wersji PC oraz Wiedźmina pierwszego na PC i Mac" - mówi Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED.

"Wiedźmin 2 Edycja Rozszerzona to prawdziwa perełka naszej wiosennej oferty. Preordery poszły świetnie, a sprzedaż potwierdziła, że dojrzałe gry RPG przemawiają do wyobraźni wielu konsolowych graczy. Wielu fanów jest więcej niż zadowolonych z dodatkowej zawartości, którą otrzymali razem z grą - standardowa edycja z soundtrackiem na płycie CD, mapą i przewodnikiem po questach jest czymś niespotykanym w przypadku gier na Xboksa" - dodaje Kevin Kebodeaux, wiceprezes ds. sprzedaży na terenie Ameryki Północnej w Warner Bros..

Xbox 720: Ruszyła produkcja nowej konsoli Microsoftu

Dowiedz się więcej na temat: CD Projekt RED

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje