Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Wiedźmin 2 w wersji konsolowej już pod koniec roku!

To już oficjalne! Przedstawiciele CD Projektu ujawnili, że Wiedźmin 2: Zabójcy Królów trafi na Xboksa 360 już pod koniec tego roku!

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w wersji na Xboksa 360 ma być rozszerzoną edycją, w porównaniu do tej, która trafiła na PC-ty. Gra ukaże się pod koniec tego roku.

Nie zrezygnują ze stylu

Reklama

"Jesteśmy bardzo dumni z Wiedźmina 2 oraz z pozytywnych reakcji, jakie gra budzi zarówno wśród fanów, jaki i przedstawicieli mediów. Przenosząc Wiedźmina 2 na konsolę Xbox 360, mamy niepowtarzalną okazję by zaprezentować nasze dzieło zupełnie nowej grupie graczy. Chciałem podkreślić, że nie jest to zwykła konwersja - dokonujemy pełnej adaptacji Wiedźmina 2 do tej platformy" - mówi John Mamais, producent wykonawczy w CD Projekt RED.

"Z punktu widzenia technologicznego oznacza to, że wykorzystamy wszystkie możliwości konsoli Xbox 360, by zapewnić jakość oprawy wizualnej najbliższą temu, co można było zobaczyć na najwyższej klasy komputerach PC. Podczas targów E3 będziecie mogli zobaczyć jak wielkie postępy już poczyniliśmy na tym obszarze. Jeśli chodzi o rozgrywkę uwzględniliśmy opinie graczy PC, po to by podczas procesu adaptacji gry na konsolę Xbox 360 uczynić ją maksymalnie dopracowaną i grywalną. Oczywiście, nie zmieniamy naszego stylu. Wiedźmin 2 na Xbox 360 będzie miał dokładnie ten sam klimat oraz głęboką, dojrzałą i nieliniową fabułę" - dodaje Mamais.

Niestety, nie wiadomo, czy gra trafi na PlayStation 3. Wygląda jednak na to, że spełniły się najgorsze obawy posiadaczy tej konsoli i gra nie ukaże się na tej platformie.

Letnia konferencja CD Projekt RED

Na konferencji CD Projektu w Los Angeles, poprzedzającej rozpoczynające się 7 czerwca (wtorek) targi E3, pojawiło się kilka ciekawych informacji o Wiedźminie 2.

Wiedźmin 2 na PC sprzedał się w 400 tysiącach egzemplarzy na świecie w ciągu pierwszego tygodnia obecności na rynku. Drugi patch o numerze 1.2, który już powinien być dostępny, przynosi ze sobą ponad 50 usprawnień i zawiera wszystkie wydane dodatki DLC (również te, które były dostępne w ramach bonusów przedpremierowych). Patch zawiera nowy dodatek o nazwie Barbers and Coffeuses - pozwala on zmienić fryzurę Geralta (może być bez kitki!).

CD Projekt RED przygotowało specjalną promocję dla Amerykanów z okazji targów E3 - mogą kupić Wiedźmina 2 o 10 dolarów taniej w Amazonie, GameStopie i Steamie.

CD Projekt RED przyjęło sobie za cel "zaadaptowanie" Wiedźmina 2 na Xboksa 360. Gra tej platformie zawierać będzie wszystkie poprawki zaimplementowane na PC. Pojawią się też nowe elementy. Na szczęście właściciele komputerów nie muszą się martwić - otrzymają je całkowicie za darmo (najprawdopodobniej w postaci patcha). Konsolowy Wiedźmin 2 będzie dostępny w wersji grywalnej na targach E3.

A oto trailer Wiedźmina 2: Zabójcy Królów w wersji na Xboksa 360 autorstwa Tomasza Bagińskiego i jego wytwórni Platige Image:

Przeczytaj naszą recenzję gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Dowiedz się więcej na temat: 360 | xbox 360

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje